Drugi trijumf Trebinjki

U 5. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je rezultatom 103:40 (26:9, 34:13, 20:9, 23:9) ekipu ŽKK "Sloboda" iz Novog Grada.

Ovo je trebinjskim košarkašicama prva domaća, a druga pobjeda u prvenstvu.

U Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" viđena je velika razlika u kvaliteti između dva protivnika. Malene su od početka ušle agresivno i nakon prvih deset minuta ostvarile su vođstvo od 26:9. Druga četvrtina dobijena je još ubjedljivije sa plus 21 i na pauzu se otišlo sa 60:22.

Treća četvrtina završena je 80:31, a nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 103:40.

Specifičnost utakmice je da su sve igračice koje su bile u rosteru Leotara 03 minimum po deset minuta provele na parketu. Utakmicu je obilježila Marija Kešeljević koja je postigla tripl-dabl što je veoma rijetko u ženskoj košarci jer je imala 11 skokova, 18 asistencija i 19 koševa, a postigla je i 100 koš na utakmici tako da ona zaslužuje svaku pohvalu za 32. minuta provedena na parketu.

Osim nje dabl-dabl imala je kod domaćina Milaković sa 22 skoka i 17 koševa, a kod gošći takav učinak imala je kapiten Marjanović sa 14 skokova i 13 koševa.

Nakon utakmice, trener Milorad Nadaždin pohvalio je svoje igračice.

Za deset dana ŽKK "Leotar 03" gostuje u Sarajevu gdje će ih dočekati ŽKK "Play off" sa tri Alispahić (Z. Alispahić, A. Alispahić, N. Alispahić), Azinović, Bajrović, a na klupi Armin Šećerović.

"Pred gostovanje u Sarajevo trebao nam je jači protivnik, jer ste vidjeli da smo sjeckali ekipu, igrače, i trebaće nam 120 odsto da pokušamo da pobijedimo Play off. Možda ćemo odigrati i jednu prijateljsku utakmicu u međuvremenu", istakao je Nadaždin.

Nakon petog kola ŽKK "Leotar 03" ima dvije pobjede i dva poraza (jedno kolo su bile slobodne zbog neparnog broja ekipa), a ŽKK "Sloboda" ima jednu pobjedu i četiri poraza.

Leotar 03 - Sloboda 103:40 (26:9, 34:13, 20:9, 23:9)

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 19, Gudelj 24, Milanović 9, Tomašević 1, Gordić, Dostinić 6, Pažin 2, Milaković 17, Putica 11, Papović 2, Škrivan 6, Radovanović 6. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Sloboda": A. Ovuka, I. Ovuka 9, Kostandinović, Duratović 8, Marjanović 13, Turudija 3, A. Trbulin, T. Trbulin, Dakić 1, Marin 6. Trener: Igor Rakić.

Brčanka 88 : 56 Željezničar
Jedinstvo Piemonte 62 : 58 Čelik Subor
Mladi Krajišnik 55 : 70 Play Off Ultra
Leotar 03 103 : 40 Sloboda
RMU Banovići 102 : 32 Rudar Sport