Trebinjke istopile Čelik

U 7. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" je pobijedio ŽKK "Čelik Subor" iz Zenice rezultatom 85:72 (22:19, 22:20, 17:18, 24:15) .

Trebinjkama je ovo četvrta uzastopna pobjeda, a pobijeđen je trostruki prvak i peterostruki pobjednik Kupa BiH.

Gošće su bolje otvorile večerašnju utakmicu i vodili su sa nekoliko koševa razlike, da bi domaće igračice sustizale prednost i na kraju prve četvrtine preokrenule u svoju korist.

Tako je prvih deset minuta završeno rezultatom 22:19. Druga četvrtina bila je identična prvoj samo ovoga puta gošće su zaostajale za igračicama Milorada Nadaždina po nekoliko koševa razlike da bi se na odmor otišlo sa plus pet za Malene - 44:39.

U trećoj četvrtini domaće igračice dodale su gas i u 26. minutu imaju do tada i najveću prednost 59:47, ali do kraja ove četvrtine Malene posustaju i u odlučujučih deset minuta ulaze sa 61:57.

Posljednju četvrtinu "Leotar 03" počeo je furiozno, tako da u 37. minutu dolaze do najveće prednosti od plus 16 to jest 79:63, da bi krajnji rezultat na semaforu glasio 85:72.

Sve igračice koje su bile u rosteru imale su svoju minutažu i zaslužuju pohvalu.

Preko kapitena Dostinić koja je postigla 16, Milaković i Kešeljević koje su opet imale dabl-dabl učinak, neumorne Pažin koja je odigrala odlično 18 minuta, Papović koja je briljantno igrala posljednjih deset minuta, Gordić...

Kod gošći najbolja je bila Ćorović sa dabl-dablom od 20 koševa i 10 asistencija.

Poslije sedmog kola radost, sreća i veselje u taboru Leotara 03. Uradili su ono što su potajno željeli i dokazali da se mogu ravnopravno nositi u društvu najboljih ekipa BiH.

Trener Milorad Nadaždin je rekao da je ekipa "Čelika" najjača ekipa sa kojom su do sada igrale (tu se ne računa neprikosnovena ekipa "Banovića").

Tu su tri iskusne igračice koje dopunjuje nekoliko mladih djevojaka.

"Moje igračice su ozbiljno shvatile večerašnjeg protivnika. Prvo poluvrijeme nisam bio zadovoljan, nedostajale su Gudelj i Škrivan. Drugo poluvrijeme odlično smo odigrale i djevojke su pokazale da se na svaku od njih može računati i samo je pitanje koja će iskočiti u kojem trenutku u prvi plan. Raduje me to i nastavljamo korak po korak", ističe Nadaždin.

Nakon sedam kola Trebinjke imaju četiri pobjede i dva poraza (jedno kolo nisu igrale zbog neparnog broja klubova).

Sljedeće kolo Malene gostuju u Brčkom gdje ih dočekuje ŽKK "Brčanka".

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 29 (12 asistencija), Šapurić, Milanović 4, Tomašević, Šijaković 2, Dostinić 16, Pažin 6, Milaković 11 (10 skokova), Putica 4, Papović 6, Gordić 5, Radovanović 2. Trener: Milorad Nadaždin .

ŽKK "Čelik Subor": Čičak 8, Mulić 2, Ćorović 20 (10 asistencija), Halilović, Čehajić 19, Horić, Selimović 5, Husejnović, Đuherić 4, Halimić14. Trener: Almir Šišić.

Jedinstvo Piemonte 62 : 119 Orlovi
Mladi Krajišnik 55 : 67 Brčanka
Leotar 03 85 : 72 Čelik Subor
RMU Banovići 78 : 65 Play Off Ultra
Rudar Sport 77 : 65 Sloboda