Juniorke Glasinca na finalnom turniru prvenstva Republike Srpske

Juče je u Palama u dvorani "Peki" u okviru grupe "3" završen drugi krug prvenstva Republike Srpske u konkurenciji juniorki, godište 2000. i mlađe, a tehnički organizator je bio ŽOK "Jahorina" Pale.

Pored domaće ekipe Jahorine, na turniru su sudjelovale juniorke Glasinca iz Sokoca i He na Drini iz Višegrada.

U prvoj utakmici Sokočanke su savladale Paljanke s razultatom 3:0.

U drugom susretu snagu su odmjerile gostujuće ekipe Glasinca i He na Drini, a posle velike i neizvijesne borbe slavile su Sokočanke sa 3:2. Nakon bolje igre tokom prva dva seta, izabranice trenera Radmile Marković su povele sa 2:0, ali su na isti način uzvratile Višegrađanke i izjednačile na 2:2. U petom odlučujućem setu bolje su se snašle Sokočanke i razultatom 15:11 privele meč za veliko slavlje do konačnih 3:2. i plasmana na finalni turnir Prvenstva Republike Srpske.

U posljednjoj utakmici za prestiž, ekipa domaćina Jahorine pobjedila je He na Drini sa 3:2.

Pale: dvorana "Peki"

Sudije: Milena Čančar / Pale, Dragan Filipovac / Višegrad i Darija Dragišić / Istočno Sarajevo.

3. OK "He na Drini" 2

Na finalni turnir za Prvaka Republike Srpske koji se igra u terminu 27/ 28 april naredne godine pored juniorki Glasinca ostvarile su i ekipe Inova / Banja Luka, Bimal Jedinstvo / Brčko i Hercegovac / Bileća.

Ljubinje 0 : 3 Radnik
Glasinac 3 : 1 Slavija
Crvena zvijezda 0 : 3 Hercegovac
Inova 3 : 0 Derventa
HE na Drini 3 : 0 Kozara