Budućnost savladala Igokeu

Košarkaši Budućnosti savladalli su na svom terenu Igokeu. Oni su u poslednjem meču 14. kola slavili sa 96-70.

Igokea je dosta loše počela meč i Budućnost je povela sa 5-0. Međutim, malo po malo gosti su hvatali ritam. Razigrali su se Zubčić i Anđušić i Igokea je došla do +6. Budućnost se vratila trojkom Popovića na -2. Međutim, Igokea je ponovo povezala dobre poteze i trojkom Radivojevića došla je do +7. Igokea je sačuvala svoju prednost i prvi period dobila je sa 23-17.

Na početku drugog perioda Budućnost je bila bolja. Pronašli su napadački ritam, uspjeli nešto i odbraniti i tako su se vratili u igru. Trojkom Petra Popovića, Budućnost je došla do izjednačenja. Međutim, nisu gosti lajko posustali. Nakon tajm auta Gagija Nikolića, napravili su seriju 9-0 i poveli 39-30. Budućnost je ponovo uzvratila serijom i došla do izjednačenja. Ipak, sama završnica prvog poluvremena pripala je Igokei, koja na odmor odlazi sa tri poena prednosti.

Budućnost je mnogo agresivnije zaigrala u nastavku. Napravili su seriju 11-2 i došli su do šest poena prednosti. Tu je Igokea uspjela malo da se stabilizuje. Međutim, ponovo su upali u probleme i Budućnost je otišla na +9. Imala je Budućnost i dvocifrenu prednost. Međutim, Igokea je u završnici trećeg perioda ispogađala slobodna bacanja pa je u poslednji period ušla sa pristojnih -9, s obzirom na to kako su igrali u trećem periodu.

Poslednji period bio je užasan za Igokeu. Budućnost je samo uvećavala prednost a Igokea nije ličila na tim. Nije problem što su bili u zaostatku. Najveći problem bio je govor tijela. Svako je u drugom poluvremenu igrao za sebe a ne za tim i zato je na kraju krajeva Budućnost i napravila veliki preokret u poslednjem periodu i lagano privela meč kraju.

Budućnost je do pobjede predvodio Popović sa 14 poena dok su Zubčić i Anđušić imali po 17 u gostujućem sastavu.