Prijedor lako pao

U Prijedoru je u okviru 12. kola Prve lige Republike Srpske KK "Leotar" rezultatom 72:85 pobijedio domaćina KK "Prijedor".

Trebinjci su dobro počeli i nakon četiri minuta igre vodili su sa 0:8. Tek tada domaćin je uspio da postigne svoje prve koševe i da 90 sekundi do isteka prve četvrtine dođu do izjednačenja 18:18.

Ipak, prvu četvrtinu gosti su dobili sa 19:21.

U drugoj četvrtini domaća ekipa dolazi u vođstvo u 15. minutu sa 29:28, a nakon toga i 41:35 u 19. minutu. Do kraja ove četvrtine gosti su napravili seriju 0:6 i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 41:41.

Početkom drugog poluvremena od rezultata 44:45 Trebinjci stvaraju dvocifrenu prednost za četiri minuta 46:56 koja su održavali sve do kraja četvrtine i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 54:66.

Domaćini se nisu predavali i zaprijetili su igračima trenera Dražena Šegrta u 34. minutu jer je na semaforu pisalo 68:70 i u 37. minutu 71:74, ali igrači Leotara bili su bolji i u završnici utakmice povećali su svoje vođstvo do konačnog rezultata 72:85.

Kod domaćina najefikasniji su bili Ivetić sa 16 i Rajković sa 14 koševa, a kod gostiju četiri igrača su bila dvocifrena - Šakotić 17, Ninković 16, Milidragović 15 i Milošević 14 koševa.

Ovo je prva utakmica proljećnog dijela prvenstva i nakon 12. utakmica Leotar ima deset pobjeda i dva poraza.

Sljedeće kolo Leotar je domaćin KK "Radnik BN" od koga je poražen u Bijeljini u jesenjem dijelu.

KK "Prijedor": Rajković 14, Samardžić 13, Bilanović 6, Ivetić 16, Milošević 5, Majkić, Stakić 13, Bubalo, Zekanović 2, Modrić, Kragulj, Kelečević 3. Trener: Danilo Palalić.

KK "Leotar": Raičević 8, Milošević 14, Milidragović 15, Ninković 16, Šakotić 17, Šaraba, Tunguz, Damjanović 7, Stojanović 8, Marić, Brnjašić, Popara. Trener: Dražen Šegrt.