Senzacija Brazila, “kauboji” na koljenima

Rukometaši Brazila priredili su veliku senzaciju pošto su večeras u okviru grupe E Svjetskog rukometnog  prvenstva savladali favorizovanu Hrvatsku 29:26.

Premda su Hrvati jedini u drugu fazu prenijeli maksimalna 4 boda, neočekivani poraz od Brazila udaljio ih je od polufinala.   Veći dio utakmice Brazilci su kontrolisali igru, a do prve osjetnije prednosti dolaze sredinom prvog poluvremena kada su vodili 8:3, a potom i 11:5. Na odmor se otišlo sa prednošću Brazila 17:13.

U nastavku se očekivao preokret Hrvatske, ali to se nije desilo. Brazil je nastavio sa odličnom igru, na golu se razbranio Terkarjiolo, pa je prednost od 4/5 razlike održavana. U finišu susreta Hrvati su uspjeli prići na gol zaostatka (26:25), ali snage za potpuni preokret nije bilo, pa je Brazil stigao do neočekivane pobjede. U redovima pobjednika istakao se Langaro sa 9 golova, dok je kod Hrvatske najefikasniji bio Duvnjak sa 6.