Novi poraz Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u Limožu 72:71 u utakmici 5.kola grupe G Evrokupa. čime su izgubili sve šanse da se plasiraju u četvrtfinale ovog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u Limožu 71:72 ( 16:15,19:25, 25:8 i 11:24)čime su i teoretski izgubili sve šanse da se plasiraju u narednu fazu takmičenja i četvrtfinale Evrokupa.

Tri poraza u dramatičnim završnicama u Malagi, Beogradu i konačno Limožu koštali su crveno-bele prilike da se bore za dalji plasman. U Limožu konačnih 71:72 nakon promašaja Perperoglua za tri poena u lošoj poslednjoj deonici u kojoj je Crvena zvezda „prosula" dvocifrenu prednost nakon odlične treće deonice

.Pred 4200 gledalaca u dvorani u Limožu najefikasniji kod crveno-belih bio je Regland sa 15 poena i 6 asistencija, Beron je dodao 12, a dvocifren je bio i Dobrić sa 10 poena.

Nakon izjednačene prve deonice, domaćin je zaigrao bolje u drugoj četvrtini, umešno je koristio greške rivala i stigao do pet poena prednosti na poluvremenu 40:35.

Treća četvrtina protekla je u potpunoj dominaciji crveno-belih, ređali su se koševi Dobrića, Ristića, Reglanda... pa se u poslednju četvrtinu ušlo rezutatom 60:49 za Crvenu zvezdu.

Međutim, koševi Majkla Odža na 3.55 pre kraja utakmice za 70:62 za crveno-bele ispostavilo se bili su poslednji iz igre u ovoj utakmici, a domaćin je brojne greške i promašaje kaznio serijom 10:1 koju je „zatvorio"  Rusel dvojkom 14 sekundi pre kraja...

Milan Tomić, trener KK Crvena zvezda mts: "Imali smo ovu utakmicu do 38.minuta. Poslednjih dva minuta i 40 sekundi učinili smo sve što ne treba kako bi doveli ovu utakmicu do neizvesne završnice. Izgubljene lopte, loša rešenja u napadu, još gora odbrana i na kraju smo izgubili utakmicu. Tih poslednjih dva i po minuta su najvažniji pokazatelj kako smo igrali. Imali smo svoje periode, imao ih je i Limož, ali u pravom trenutku smo napravili razliku. Bilo je 12 poena za nas, ali na kraju nismo "završili" ovu utakmicu na pravi način. Limož je igrao posledju utakmicu pred svojim navijačima, zato sam i očekivao težak meč".

LIMOŽ - CRVENA ZVEZDA 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11)

Dvorana: "Bublan". Gledalaca: 4.200. Sudije: Petros Papapetru, Đordi Alijaga, Ersan Kartal.

Limož: Inglis 5, Hardi 9, Rusel 9, Tejlor 8, Bazile, Majls 13, Butsijel 13, Laribo, Hauard 8, Butej 7.

Crvena zvezda: Regland 15, Čović 9, Kešelj 2, Perperoglu 4, Davidovac, Nenadić, Faje 4, Beron 12, Dobrić 10, Ristić 9, Simanić 3, Odžo 3.

Naredne srede u poslednjoj utakmici u grupi košarkaši Crvene zvezde dočekuju Unikahu iz Malage.