Pobeda Zvezde za kraj

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su drugu uzastopnu pobedu. U dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladana je Unikaha rezultatom 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su pobedu u poslednjem kolu Top 16 faze Evrokupa. Crveno-beli su igrali veoma dobro, pre svega napadački, o čemu najbolje svedoči broj postignutih poena. Nažalost, ovo je bio i oproštaj od Evrokupu za sezonu 2018/2019, ali isto tako i odličan zamajac za odlučujuće borbe na Kupu Radivoja Koraća i plejofu ABA lige čija se završnica ligaškog dela zahuktava.

Crveno-beli su imali veliki broj raspoloženih igrača i to materijalizovali. Pred put u Bar minutaža je dozirana imajući u vidu i težinu naredne utakmice, ali i naredne borbe.

Nakon uvodnog vođstva crveno-belih rezultatom 4:0, Unikaha je zahvaljujući šutu za tri poena napravila seriju 8:0 i preuzela kontrolu. Gosti su čuvali vođstvo, ali je odgovorio Džo Regland sa dve ukradene lopte i dva laka polaganja na drugoj strani – 18:19.

Odbrana definitivno nije bila na potrebnom nivou i to je Unikaha materijalizovala pre svga zahvaljujući izvrsnom šutu za tri poena u prvoj deonici (6/10), ali je Zvezda imala raspoložene napadače i zahvaljujući tome bila u zaostatku od samo pola koša – 26:27.

Veliku energiju u redovima crveno-belih uneo je Nemanja Nenadić koji je sa dve trojke kreirao najveću prednost svoje ekipe – 39:33. Međutim, nestvaran šut za tri poena držao je Unikahu u igri. Recept za kontrolu utakmice bio je dobar skok i to što su crveno-beli primorali goste na pozicionu igru. U tom odnosu snaga Zvezda je ponovo krenula da gradi vođstvo koje je nakon dva pogođena slobodna bacanja Stratosa Perperoglua iznosilo deset poena – 51:41. Crveno-beli su nastavili da igraju granitnu odbranu i rezultat toga je bio rast prednosti na semaforu. Najveće vođstvo bilo je i rezultat nakon uvodnih 20 minuta – 57:41.

I u drugom poluvremenu Zvezdaši su imali prilike da vide energičnu Crvenu zvezdu, a razlika je išla i do plus 19 nakon trojke Berona – 64:45.

Uzvratio je na drugoj strani iskusni Šermandini sa uzastopnim poenima i Unikaha je smanjila razliku serijom 9:2 – 66:54.

Zvezda je odbila i taj nalet rivala. I uspela da vrati visoko vođstvo. Nakon trojke Nenadića u završnici trećeg perioda crveno-beli su ponovo imali plus 16 – 81:65.

Međutim, Unikaha se nije predavala. Fernandez je vezao dve trojke i kreirao seriju 8:0 koja je vratila goste iz Malage na jednocifreni zaostatak – 81:72. Odgovorio je Perperoglu trojkom iz ugla. Unikaha se nije predavala, ali kontrola je bila u rukama crveno-belih koji su ipak mirno priveli meč kraju gde su bili veoma efikasni.

Sledi Mornar u Baru, a onda i borba za drugi trofej u sezoni – Kup Radivoja Koraća u Nišu.

Crvena zvezda mts – Unikaha 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)