Vranješ srušio Arsenal

Fudbaleri Borca zabilježili su danas treći trijumf na pripremama u Antaliji savladavši kijevski Arsenal rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Stojan Vranješ, koji je mrežu ukrajinskog prvoligaša pogodio iz slobodnog udarca u 41. minutu.

Isticao je 5. minut kada je Saša Kajkut uposlio Vranješa, inače novog kapitena kluba iz Platonove ulice, koji je oprobao šut iskosa sa lijeve strane, ali je golman Arsenala Dmitro Ivanov veoma dobrom intervencijom skrenuo loptu u korner. U 12. minutu Nemanja Lekanić je načinio prekršaj za slobodan udarac koji je izveo Slava Tankovski, ali je lopta nakon njegovog šuta otišla preko prečke gola na kojem je od prvog minuta stajao Kenan Topolović.

Tri minuta kasnije nakon akcije Kijevljana Borčev gol pokušao je šutem sa desne strane da ugrozi Vladislav Aleksejev, ali je bio neprecizan, dok je u 19. minutu meča posljednjeplasirani tim ukrajinskog prvenstva uputio jedini udarac u okvir gola Borca: učinio je to Andrej Dambrovski, ali je Topolović bio veoma dobro postavljen. Treba reći da je samo minut ranije Borac kreirao dobru akciju u kojoj su učestvovali Aničić, Vranješ i Kajkut, ali napadač našeg tima nakon asistencije povratnika u crveno-plavi tabor loše zahvata loptu.

Na narednu priliku čekalo se do isteka 39. minuta, kada je Nikola Mojović veoma dobro šutirao oslobodivši se čuvara ali je Ivanov bio na pravom mjestu, da bi samo minut kasnije Aničić izašao sam ispred golmana Arsenala, prebacio ga, ali je loptu sa gol-linije izbacio Dmitri Bašlaj.

Ipak, 41. minutu utakmice Borac je uspio da materijalizuje bolju igru u odnosu na rivala i stekne rezultatsku prednost: načinjen je na desnoj strani terena prekršaj nad Lekanićem, slobodan udarac izveo je Vranješ, lopta na putu ka golu nije pogodila nikoga, te se obrela iza leđa golmana Ivanova.

Drugo poluvrijeme ponudilo je samo tri situacije koje vrijedi izdvojiti. U 61. minutu ponovo je Vranješ izveo jedan slobodan udarac, ali je Ivanov ovog puta dobrom intervencijom spriječio vezistu našeg tima da postigne svoj drugi gol na današnjoj utakmici. Potom je u 83. minutu nakon kornera koji je sa desne strane izveo upravo Vranješ Nebojša Runić na suprotnoj stativi zahvatio loptu, ali nedovoljno da zatrese mrežu Arsenala, dok je četiri minuta prije kraja Demir Jakupović na protivničkoj polovini oduzeo jednu loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, ciljao dalj ugao Arsenalovog gola, ali je najgore po svoj tim odličnom odbranom spriječio već spominjani Ivanov.

Ekspedicija Borca tokom sutrašnjeg dana krenuće put Banjaluke.

(borac-sport, foto: FC Vitosha)

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara