Loša igra donijela poraz

U 15. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK “Leotar” poražen je na svom parketu od OKK “ Borac” iz Banja Luke rezultatom 71:89 (26:22, 21:21, 11:23, 13:23).

Domaćini su odlično ušli u večerašnju utakmicu. Poveli su i nakon pet minuta na semaforu je pisalo 17:6, a samo minut kasnije i 24:8 zahvaljujući odličnoj igri Ninkovića koji je sam dao 13 koševa.

Ipak do kraja prve četvrtine gosti su se pribrali i smanjili na 26:22. U drugih deset minuta višena je izjednačena igra protivnika.

Gosti dolaze do vođstva u 12. minutu - 29:31 i dolazi do naizmjeničnog vođstva obje ekipe.

Na kraju Leotar dolazi do malo osjetnije razlike i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 47:43.

Tokom treće četvrtine Leotar je održavao prednost od pet, šest koševa i rezultata 57:52 (u 27. minutu).

Od tada do kraja četvrtine gosti prave seriju 1:13 tako da se u posljednju četvrtinu ušlo sa vođstvom gostiju od 58:66.

U četvrtoj četvrtini domaćini su zaostajali i nadali se preokretu sve do 34. minuta i
rezultata 65:71. Ali tada opet gosti dodaju gas i dva minuta prije kraja vode 67:85. To je bio kraj nadanja da se može preokrenuti rezultat.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 71:89.

Ovo je treći poraz Trebinjaca, a prvi u Trebinju u dosadašnjem dijelu prvenstva tako da na vrhu tabele KK “Sokolac”, OKK “Borac” I KK “Leotar” imaju po tri poraza (Trebinjci imaju utakmikcu manje).

Ništa nije gotovo jer do kraja prvenstva ima sedam kola. Večerašnju utakmicu treba što prije zaboraviti i izvući pouke iz poraza.

Sljedećeg vikenda KK “Leotar” gostuje KK “Slavija 1996” u Istočnom Sarajevu, ekipi koja je prije dva kola pobijedila na svom terenu OKK “Borac” iz Banja Luke.

KK „Leotar“: Šaraba, Raićević 3, Damjanović 9, Tunguz, Kalem, Stojanović 4, Popara, Milošević 1, Brnjašić, Milidragović 12, Ninković 17, Šakotić 25. Trener: Dražen Šegrt.

KK „Borac“: Zvonar 8, Nikolić 4, Barbarez 7, Lulić 11, P. Lončar 17, S. Lončar 3, Čečavac 4, Stupar, Ljuboja 4, Tubak 7. Vučković 24. Trener: Dragan Mičić.