Borac sanja poziciju tri

Odbojkaši Borca poraženi su od Radnika u derbiju 15. kola Premijer lige, ali su osvajanjem dva seta u duelu sa prošlosezonskim finalistom plej-ofa uspjeli da dođu do jednog boda, koji može da bude možda i presudan u borbi za što bolju poziciju pred plej-of, na šta je, u izjavi za naš portal, akcenat stavio i prvotimac Borko Ilić.

– Bio je ovo veoma težak meč za nas! Spremali smo se za ovu utakmicu jer smo znali da Radnik nije nimalo naivna ekipa i da dolaze maksimalno motivisani da osvoje bodove u čemu su na kraju i uspjeli. Koliki kvalitet posjeduju, govori i to da su prošlogodišnji finalisti plej-ofa i sigurno je da njihova trenutna pozicija na tabeli ne predstavlja stvarnu sliku njihovog kvaliteta. Zbog velike želje da uzmemo nove bodove koji su nam od velike važnosti u borbi za treće mjesto i ostvarivanje što bolje pozicije pred plej-of, ušli smo veoma nervozno u utakmicu što se i odrazilo na našu igru u prva dva seta koje smo lako izgubili. Prekretnica u našoj igri bio je treći set koji smo uspjeli da preokrenemo i vratimo se u meč što je dokazao i četvrti set koji smo lako i uvjerljivo osvojili. Peti set je bio rezultatski neizvjestan i otišao je, ipak, na stranu Radnika. Ovo je druga utakmica za redom koju igramo u pet setova jer smo u prošlom kolu Modriču u gostima pobijedili rezultatom 2:3. Do kraja imamo još tri utakmice, očekuje nas povoljan raspored i iskreno se nadam da ćemo uspjeti da dođemo do željenog trećeg mjesta, sve je podređeno tome. Uprkos porazu od Radnika, možemo da budemo zadovoljni osvajanjem jednog boda koji će na kraju biti jako bitan za konačan plasman– rekao je Ilić.

Majevica 1 : 3 Domaljevac
Borac 2 : 3 Gacko
Radnik 1 : 3 Bosna
Modriča 3 : 2 Kakanj 78
Mladost 3 : 2 Jedinstvo