Raspucane Lokosice

Fudbalerke Lokomotive nakon 10 dana priprema, odigrale su i prvu pripremnu utakmicu, a protivnik je bila ekipa Slobode iz Tuzle. Lokosice su u ovaj duel od početka utakmice ušle agresivno i koncentrisano, dok domaće igračice gotovo da nisu imale ni jednu priliku na meču. Brčanke su stvarale prilike preko Mujkić i Damjanović. Držale su loptu i preuzele inicijativu što je doprinjelo golom koji stiže u 15. minuti, loptu je na sredini terena uzela Damjanović, okrenula se i proslijedila loptu u prostor za Mujkić, koja izlazi oči u oči sa golmanom domaće ekipe i rutinski sprema loptu u mrežu.

Samo 10. minuta kasnije, lopta je ponovo bila u mreži Slobode, Mešanović je proslijedila loptu u prostor do Damjanović koja je istrčala sama prema golu i postigla pogodak. Mešanović je u centru pažnje bila 5. minuta kasnije, prvo je načinjen prekršaj nad gostujućom fudbalerkom Draganom Vrsajko, Mešanović je izvodila slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, sjajno je gađala i pogodila mrežu za prednost od 0:3, što je bio konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku utakmice Lokomotiva je nastavila tamo gdje je i stala, samo što je počelo drugo poluvrijeme, gostujuće fudbalerke su postigle novi pogodak, Ćosić je centrirala loptu u šesnaesterac, u gužvi se najbolje snašla Damjanović, koja je poslala pas prema Rosuljaš, te je mirno završila akciju. Zatim je u 53. minuti Vujadin uzela loptu na centru, poslala pas između dva štopera prema Damjanović, koja postiže pogodak. Samo 2. minute kasnije korner za Brčanke izvodi Selma Mešanović, koja je odigrala sjajnju utakmicu, centrilara je u peterac gdje je loptu dočekala Vujadin i rutinski zakucala loptu glavom u gol. Da na golu nije bilo raspoložene Ajle Jahić ko zna kako bi se ovaj susret završio, pa je konačan rezultat glasio 0:6 za ekipu Milorada Iliškovića.

Pobjeda Lokosica bila bi sigurno ubjedljivija da je utakmica igrana 90 minuta. Iz nepoznatih razloga, glavni arbitar je prvo poluvrijeme skratio za 10 minuta, a drugo za 15 minuta

Fortuna 5 : 0 Sloboda
Čelik 0 : 0 Sana 2014
Široki Brijeg 9 : 0 Rosa Brandis
Libero 3 : 0 Mladost