19.02.2019 flborac.net

Olimpija bolja od Borca

Fudbaleri Olimpije savladali su Borac 3:2 u prijateljskom susretu odigranom na stadionu ŽAK u Ljubljani.

Domaći su poveli u 8. minutu golom Lupete iz sumnjive ofsajd situacije.

Dva minuta kasnije na sredini terena oštro je fauliran Vladan Danilovic, trener Darko Vojvodić je protestvovao kod glavnog sudije Sagrkovića koji mu je pokazao put na tribine.

Strateg Borca je nastavio sa verbalnim ratom sa arbitrom i tek poslije tri minuta je napustio klupu.

Na 2:0 povisio je Savić u 16. minutu, a Putinčanin je u 29. postigao treći gol za domaće.

U 70. minutu gosti su ostali sa igračem manje pošto je zbog nešto oštrijeg starta isključen mladi Marko Kujundžić, čini se prestrogo.

Ipak, to nije obeshrabrilo igrače Borca koji su preko Bajića u 81. na asistenciju Žeravice, te Popovića u 88. smanjili na konačnih Olimpija – Borac 3:2.

-Nismo imali bas najbolji početak, možda smo malo i previše respektovali rivala. Međutim, u drugom dijelu smo odigrali mnogo bolje, nadigrali domaćina. Mislim da je meč potrajao još malo duže da čak ne bi ni izgubili. U svakom slučaju odlična provera za nas, rekao je defanzivac Borca Delimir Bajić.

Stadion: ŽAK. Gledalaca: 200. Strelci: Lupeta 8, Savić 16, Putinčanin 28. za Olimpiju; Bajić 81, Popović 88. minut za Borac. Sudija: Asmir Sagrkovič. Pomoćnici Andraž Kovačič, Goran Mikača. Crveni kartoni: Darko Vojvodić (trener Borca), Kujundžić (Borac)

Olimpija: Orbanič, Boaći, Mujčić, Maksimenko, Štiglec, Putinčanin, Tomić, Črnić, Suljić, Savić, Lupeta.
Igrali su jos: Sekulić, Gaser, Burin, Banjak, Jurcevic, Jakupovic, Kapun, Kurež, Kregar, Čekići, Lukanović, Alić, Andrijašič, Kadrić, Petrović. Trener: Robert Pevnik.

Borac: Topolović, Lekanić, Runić, Janičić, St. Dujaković, Danilović, Milutinović, Mojović, Vranješ, Jakupović, Aničić. Igrali su još: Savatović, Bajić, Radulović, Burazor Šikanjić, Kujundžić, Žeravica, Batar. Trener: Darko Vojvodić

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska