Birač ubilježio drugu pripremnu pobjedu

Na stadionu Ivan polje u Derventi, Birač je odigrao još jedan kontrolni susret sa Vlasenicom, ali ovog puta nije bilo dileme oko rezultata – domaćin je ubilježio ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Iako je sam početak susreta slutio ravnopravan omjer snaga na terenu, domaća ekipa u 20. minutu  dolazi do prednosti od 1:0  nakon akcije Đurića i Majstorovića koji izlazi sam pred protivničkog golmana i smješta loptu u mrežu. Uprkos nekim polušansama na obje strane, prvi dio susreta je završen bez promjene rezultata. U drugo poluvrijeme Birač ulazi ofanzivnije, što u 65. minutu donosi i promjenu rezultata. Brzom akcijom po desnoj strani Borić, nekadašnji prvotimac Vlasenice, upošljava kapitena Đurića, a on pogađa za 2:0. Deset minuta kasnije, nakon što je Zekić dobro izveo slobodan udarac, najviši u skoku je bio Vitić koji glavom šalje loptu u mrežu Vlaseničana.

Ekipa iz Dervente marljivo radi u pripremnom periodu, što donosi rezultate.

„Iako ubjedljiv, rezultat današnje utakmice sigurno realno ne pokazuje kvalitet Vlasenice. Naši protivnici su  u timu imali nekoliko novih igrača koji još nisu uigrani, dok je naša ekipa bila u najjačem sastavu. Sigurno je da su obje ekipe na terenu dale svoj maksimum i da je  publika uživala u dobroj utakmici. Za deset dana odigrali smo četiri prijateljske utakmice sa jakim ekipama iz okruženja: drugoligašima Bratstvom i Guberom, i ligaškim rivalom Vlasenicom. S obzirom da smo ubilježili dvije pobjede, jedan remi i jedan poraz, sigurno je da smo zadovoljni ostvarenim. Postigli smo 11 pogodaka, a naš kapiten Ratko Đurić na svakom meču je  postigao bar jedan pogodak, čime nagovještava da će i dalje biti u samom vrhu liste strijelaca regionalnog Istoka. U toku su dogovori sa još jednom ekipom i veoma je moguće da nas već u nedjelju čeka nova utakmica“, kazao je golman Bojan Bogičević.

Birač (Derventa) – Vlasenica 3:0 (1:0)