Porazom do prvog boda

Odbojkašice Borca osvojile su danas prvi bod u okviru prve grupe Druge lige Republike Srpske. Crveno-plave su u dvorani Obilićevo ugostile ekipu Smeča iz Novog Grada koja je trijumfovala rezultatom 2:3 nakon izuzetno dramatične završnice, u kojoj naš tim nije iskoristio meč-loptu u finišu petog seta.

Počelo je dramom: gošće su prvi set osvojile rezultatom 27:29, Borac je uzvratio riješivši drugi period rezultatom 25:20, dok je istim rezultatom, ali u korist gostujućeg tima, okončan treći set. Četvrti set je za naše igračice protekao perfektno: prvih 18 poena u tom setu osvojile su izabranice Marka Dejanovića, koje su, na kraju, privele taj dio igre kraju rezultatom 25:11. U odlučujućem periodu Borčeve odbojkašice stigle su do meč-lopte i prilike da dođu do prve pobjede, ali nažalost istu nisu iskoristile, a ekipa iz Novog Grada riješila je taj set na razliku poena rezultatom 20:18, pa su Banjalučanke morale da se zadovolje jednim osvojenim bodom.

Inače, u prvom kolu proljećnog dijela sezone odbojkašice Borca su u petak poražene od Laktaša rezultatom 3:0, a u narednoj rundi, 11. po redu, gostuju trećeplasiranoj Gradišci.