Sjajni Paljani

U organizaciji Ski saveza Bosne i Hercegovine tokom vikenda na stazama Ski centra "Ravna Planina" održan je "Majneks Kup 2019" za mlađe kategorije. Tehnički organizator takmičenja bio je Ski klub "Pale" Pale.

Kategorije U12, U14 i U16 su vozile slalom, dok su veleslalom vozite kategorije, U8, U10, U12, U14 i U16.

Tokom dvodnevnog takmičenja, zapažen nastup imala je mlada članica paljanskog SK Jahorina" Nikolina Filipović koja je u kategoriji U16 slavila u trkama slaloma i veleslaloma.

Pored talentovane Nikoline Filipović na pobjedničkom postolju su bili i Milivoje Mačar SK Jahorina pobjednik slaloma u kategoriji U16, zatim njegova klupska drugarica Jana Bojanić koja je bila najbolja u veleslalomu u kategoriji U12, a mađana Magdalena Šljuka takmičarka SK Pala bila je najbrža u kategoriji U 8 u trci veleslaloma.

Evo i ostalih mladih paljanskih skijaša koji su se peli na pobjedničko postolje.