Modriča preživjela

U posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja poraženi u tajbreku od Modriče, koja je ovom pobjedom izborila opstanak u premijerligaškom društvu

U veoma zanimljivoj utakmici, koja je za domaću ekipu bila „ biti ili ne biti“, pobjednik je odlučen u tajbreku. Prva tri seta završena su identičnim rezultatima (25:23), u kojima su izabranici trenera Aganovići bili uspješniji u prvom, a domaći u drugom i trećem setu.Najviše uzbuđenja bilo je u četvrtom setu, koji je trajao 27.minuta i kojeg su igrači Kaknja riješili u svoju korist na poen razliku(27:29) i pitanje pobjednika odlučeno je u tajbreku.Odbojkaši Modriče , „nošeni“ podrškom prepunog gledališta, uspjeli su ovaj set riješiti u svoju korist(15:12) i doći do dva dragocijena boda s kojim su izborili opstanak u premijerligaškom društvu.

Bez obzira na poraz, četvrti tokom cijele sezone, trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović nije nezadovoljan jer je njegov tim osvajanjem drugog mjesta ostvario cilj-plasman u Play off s druge pozicije.

-Utakmica u Modriči bila je izuzetno zanimljiva, ali ne toliko kvalitetna jer je u svakom setu bilo dosta padova kod obe ekipe. Mi smo prije ove utakmice imali manjih problema oko povreda  nekih igrača, koji će sigurno biti potpuno fit za naredni vikend kada je na programu završnica Kupa BiH u kojem u polufinalu igramo protiv ekipe Majevice. Čestitam ekipi Modriče na ostanku u Premijer ligi i publici koja je ispunila dvoranu u Modriči i korektnim navijanje dala poseban pečat ovom zanimljivom meču,koji je imao dramatičnu završnicu, istakao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.

MOK Modriča –Kakanj 78 3:2
Sportska dvorana u Modriči. Gledalaca 500.Sudije:Mirza Bašić (Lukavac) i Nikola Kozić(Ljubinje).Delegat;Željko Kerović(Lopare).Utakmica 18.kola Premijer lige BiH MOK Modriča-Kakanj 78 3:2, po setovima; 23:25, 25:23, 25:23, 27:29, 15:12.

MOK „MODRIČA“: Cvijić, D.Blagojević, Ž.Blagojević, Jovičević, Bojić, Bencun, Karanović, Novaković, Mišić, Đurić, Popović.Trener:Lazo Cvijić.
OK“KAKANJ 78“: Januzović, Milovanović, Šljivo, Mehić, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Vehab, Mustafić.Trener:Almir Aganović.

Majevica 1 : 3 Domaljevac
Borac 2 : 3 Gacko
Radnik 1 : 3 Bosna
Modriča 3 : 2 Kakanj 78
Mladost 3 : 2 Jedinstvo