Kotor Varoš zaribala u Nevesinju

Rukometaši Hercegovine pobjedom su otvorili proljećni dio sezone u Prvoj ligi RS.Timskom igrom i čvrstom odbranom nadigrali su starog rivala Kotor Varoš sa devet golova razlike. Nevesinjci su do ubjedljivog vođstva stigli već sredinom prvog poluvremena kada su napravili seriju 6:1. U nastavku su priliku dobili i igrači iz omladinskog pogona i bez problema su održavali vođstvo.

U strijelce se upisalo čak 11 igrača domaćeg tima, a na golu je briljirao Džidić sa 18 odbrana, među kojima su i tri zaustavljena sedmerca.

Sa tri boda iz večerašnje utakmice Hercegovina je privremeno zaposjela čelnu poziciju, a da li će tu i ostati biće poznato nakon derbi utakmice Mladost – Drina koja je na programu sutra naveče.

HERCEGOVINA – KOTOR VAROŠ 29:20 (17:10)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije, Trnčić, Džebo (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina ( 12 min), Kotor Varoš (-), Sedmerci: Hercegovina 3 (3), Kotor Varoš 8 (3).

HERCEGOVINA: Stajić, Vučinić, Džidić, Šarenac (2), Pantić (1), Šipovac, Dragović (5), Babić (1), Vujadinović (2), Avdalović (2), Čabrilo (6), Ivanović (5), Buha, Manigoda (2), Bojović (1), Kovačević (2).

KOTOR VAROŠ: Stojanović (2), Sakan (3), Kalamanda (1), Marković (7), Maksimović, Žarić (3), Radić (1), Jovanović (2), S. Žarić, Popović (1).