Niksi preokretom savladali Lejkerse, LeBron tragičar

Košarkaši Nju Jork Niksa savladali su Los Anđeles Lejkerse sa 124-123 u NBA klasiku.

Nekada su igrali i finale NBA lige ali danas su miljama daleko i od plej ofa. Ipak, odigrali su sjajan meč u Medison ''Skver Gardenu''.

Prvi period Nju Jork je odigrao sjajno. Niksi su zatrpali koš Lejkersa u prvom periodu. Dali su im 41 poen i imali +11. Ipak, Lejkersi su mnogo bolje zaigrali u drugom periodu. Pojačali su odbranu, primili samo 22 poena i do kraja prvog poluvremena napravili preokret za vodstvo 66-63.

Treći period bio je poprilično izjednačen. I jedni i drugi imali su svoje dobre momente. Lejkersi su zadržali minimalnu prednost i sa +2 ušli su u poslednji period. Lejkersi su se uspjeli sredinom poslednjeg perioda odvojiti i doći do desetak poena prednosti. Vodili su 123-116 na nekia dva minuta do kraja a onda su stali. Niksi su napravili seriju 8-0 i preokretom su došli do pobjede.

Nikse je do pobjede predvodio Mudije sa 28 poena dok je Lejkerse predvodio LeBron sa 33 poena ali je bio tragičar, budući da ga je Hezonja izblokirao kada je šutirao za pobjedu.