Gračanica zna protiv Borca

Rukometaši Borca poraženi su večeras u Gračanici od istoimene ekipe rezultatom 24:20 u derbiju 19. kola Premijer lige BiH. Crveno-plavima je ovo šesti prvenstveni poraz, a drugi od Gračanice (rezultat u Boriku 22:24), čime su znatno umanjili šanse da u plej-of uđu sa prve pozicije, s obzirom da žuto-plavi iz Gračanice imaju šest bodova više od našeg tima koji je trećeplasirani uz bolji omjer u međusobnim duelima.

Nakon što je Bojan Ljubišić odbranio sedmerac jednom od najboljih igrača lige Dini Hamidoviću, naš tim je, u ranoj fazi utakmice, stekao prednost od dva gola. Međutim, domaći su se, nošeno gromoglasnom podrškom sa tribina, rezultatski vrlo brzo vratili u meč, u 11. minutu stigli do 5:5, a do odlaska na “veliki odmor” i do prednosti od dva gola (13:11).

U uvodnim minutima nastavka direktan crveni karton je zbog jednog oštrijeg prekršaja pokazan lijevom krilu Borca Bojanu Rađenoviću. Ubrzo je Gračanica došla do +3 (17:14), potom su crveno-plavi brzo spojili dva gola (17:16) i došli do napada za izjednačenje, ali je golman domaće ekipe Ahmetašević bio na visini zadatka i dao dodatni motiv svojim saigračima, koji su polovinom drugog poluvremena ponovo odmakli na 3 koraka (19:16).

Ključni trenutak meča dogodio se pri rezultatu 20:17: Borac je dobio igrača više i priliku da sa sedam metara ponovo smanji zaostatak na samo dva gola, ali je čuvar mreže Bosić, koji je ušao sa klupe, odbranio pokušaj najstarijeg Borčevog prvotimca Unčanina, te su od tog momenta do kraja susreta domaći bili ti koji su kontrolisali dešavanja na terenu, ne dozvolivši Borcu da više zaprijeti do posljednjeg oglašavanja sirene.

Borčevi rukometaši u petak ujutru kreću put Bukurešta, gdje će sa istoimenom ekipom u subotu odmjeriti snage u prvoj utakmici četvrtfinala Challenge kupa. Utakmica počinje u 16 časova (17 po lokalnom vremenu), a za arbitre su, podsjetimo, određeni Poljaci Andrej Hržan i Mihal Janaš. Revanš utakmica igra se u subotu, 30. marta, u dvorani Borik sa početkom u 20 časova, a tada će pravdu dijeliti Bugari Svetoslav Jovčev i Zvezdelin Jončev.

Bosna 27 : 24 Sloga(D)
Sloga(GV-U) 32 : 27 Slavija
Derventa 25 : 28 Leotar
Goražde 29 : 22 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 32 : 26 Maglaj
Zrinjski 20 : 20 Borac M:TEL
Gračanica 38 : 25 Lokomotiva