Sloga grmi na sudije

U Brčkom se desila brutalna sudijska krađa Sloge od strane dvojca iz Mostara Begića i Knezovića, a prije svih Begića. Oni su donijeli sijaset odluka na štetu Sloge. Prekršaje za probijanje svirali su sedmerce za domaće. U čitavoj utakmici ni jedan sedmerac nisu dosudili u korist Sloge. Olako su oduzimali loptu gostima. Sve to kulminiralo je u 23.minutu kada je Vojislav Rađa revoltirano reagovao. U tim trenucima sudija Begić je čak fizički htio da se obračuna sa pomenutim Rađom. Prvo su mu pokazali žuti, pa crveni i na kraju plavi karton i poslali ga na tribine.

Sloga je dobro otvorila utakmicu poveli su 1:3 u 8.minutu. Dva minuta kasnije domaći sa dva uzastopna gola poravnavaju na 3:3. Igrao se 14.minut kada Lokomotiva serijom 3:0 prelazi u vođstvo 6:4. U toku je bio 19.minut na semaforu je stajalo 9:8 a onda na scenu stupa pomenuti sudijski dvojac koji gura domaći tim. Očigledno su protiv Sloge jer su vidjeli da gosti žele i mogu doći do pobjede. U 23.minutu domaći vode 13:8 kada se i desila već pomenuta situacija. Nakon toga Lokosi su povećali prednost 14:8 (24.minut). A zatim slijedi uragan Sloge serija 0:6 za izjednačenje 14:14. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Begić i Knezović gdje su stali u prvom isto su nastavili i u drugom poluvremenu. Na terenu je postojao samo domaći tim, prednost su povećavali iz minuta u minut. U 15 minuta igre u nastavku Dobojlije su postigle samo dva gola. Ljudi u crnom, odnosno žutom mirno su priveli utakmicu kraju i Lokomotivi upisali pobjedu, na kraju visoku 31:23.

Sloga je najavila žalbu na suđenje u ovoj utakmici. Sudijski par ove utakmice trebao bi da bude drakonski kažnjen. Što je još gore Sloga je ostala bez izvrsnog pivota Gorana Ristovića koji se povrijedio i u drugom dijelu meča nije mogao da pomogne saigračima i da se bori protiv sudijske nepravde.

LOKOMOTIVA – SLOGA (D) 31:23 (14:14)

BRČKO – Dvorana: Ekonomske škole. Gledalaca: 200, Sudije: Dražen Begić i Ante Knezović (Mostar). Delegat: Zoran Šarić (Prijedor). Sedmerci: Lokomotiva 8(5), Sloga Doboj – -. Isključenja: Lokomotiva 6, Sloga Doboj 6.minuta. Diskvalifikacija (plavi karton): Vojislav Rađa službeno lice Sloge u 23.minutu.

LOKOMOTIVA: Vukoje 6, Hercegovac, Đurkić 1, Denić, Mijatović, Petrović 4, Đukić, Đorđević 1, Baraković 7(1), Subotić (13 odbrana), Mihajlović (3 odbrane), Krivokapić 3, Duvnjak 4(2), Purić 3(2), Rikanović (odbrana). Trener: Radomir Prajo.

SLOGA (D): Bogdanović (6 odbrana, 2 sedmerca), Ristović 2, Đurđević, Miloš Maksimović, Krajišnik, Tulendić, Stanković 6, Perović, Bajović, Miličević, Ristić, Zekić 7, Karanović 3, Janković 4, Ćosić 1, Knežević (2 odbrane, sedmerac). Trener: Danko Panić.

Lokomotiva 31 : 23 Sloga(D)
Gračanica 24 : 20 Borac M:TEL
Zrinjski 27 : 22 Maglaj
Vogošća Poljine Hills 29 : 28 Konjuh
Goražde 27 : 27 Leotar
Derventa 24 : 28 Slavija
Sloga(GV-U) 27 : 23 Bosna