Drina poražena

U 14. kolu Prve lige Republike Srpske za rukometaše ekipa Drine doživela je poraz na gostovanju ORK Borcu. Rezultat na kraju susreta je bio 28:27 za domaći tim, a na poluvremenu je bilo 13:13.

Od početka susreta viđena je rezultatska klackalica, pa je samo sredinom prvog dela meča Drina imala prednost od dva gola razlike kada je bilo 8:6, dok je maksimalna prednost za oba tima u ostatku prvog pouvremena bila jedan gol razlike.

U drugo poluvreme domaći tim je ušao puno bolje i u 42. minutu bilo je 20:16 za ORK Borac. Prednost od četiri gola razlike Borac je imao sve do 55. minuta kada je na semaforu bilo 26:22. Tada kreće Drinina serija od 5:0 i u 59. minutu tim iz Zvornika je imao prednost od 27:26. U završnici su koncentrisaniji bili domaći igrači i u poslednjih 60 sekundi sa dva pogotka rešili su pitanje pobednika za konačnih 28:27.

U redovima Drine najefikasniji je bio Dušan Novokmet sa 7 pogodaka. 6 je postigao Vidaković, Hajdarević se upisao dva puta u strelce, dok je Vukojčić doodao dva pogotka.

Rukometaši Drine i dalje su prvi na tabeli Prve lige RS sa 35 osvojenih bodova i najozbiljniji su kandidati za plasman u Premijer ligu BiH.