07.04.2019 Radio Nevesinje

Hercegovina bolja od Prijedora

Hercegovina - Prijedor

U 15. kolu Prve rukometne lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju savladala Prijedor rezultatom 30:24. Nevesinjci su se tako rivalu revaširali za poraz iz jesenjeg dijela sezone.

Nešto opušteniji ulazak nevesinjskih rukometaša u utakmicu gosti su iskoristili i poveli sa 4:1. Međutim, domaći su brzo posložili redove, zaigrali čvršće u odbrani i uigranim kontrama punili mrežu rivala. Najbolji period imali su u posljednjih deset minuta prvog poluvremena kada su napravili seriju 7:1 za miran nastavak susreta.

U drugom dijelu utakmice Hercegovina je rutinski održavala prednost, a u finišu susreta priliku su dobili juniori i imali su zapažene role. Devet igrača iz domaćeg sastava upisalo se u strijelce, a briljirao je Dragović sa 11 golova. Kod gostiju se istakao Blagojević sa 10 golova.

U narednom kolu Hercegovina gostuje u Banjaluci ORK „Borac“.

HERCEGOVINA – PRIJEDOR 30:24 (15:9)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 200. Sudije: Trnčić, Džebo (I. Sarajevo). Isključenja: Hercegovina (6 min), Prijedor (14 min). Sedmerci: Hercegovina 3 (2), Prijedor 5 (3).

HERCEGOVINA: Stajić, Džidić, Kovačević (3), Pantić, Knežević, Šipovac (2), Manigoda (2), Grahovac, Buha (1), Avdalović, Ivanović (2), Čabrilo (3), Babić (3), Šarenac, Dragović (11), Vujadinović.

PRIJEDOR: Đuričić, Blagojević (10), Babić, Šerbula (2), Kesar, Kovačević (3), Ivanović (3), Mišković, Vokić (1), Topić, Balaban (5).