Sloga pobjedom napustila staru dvoranu

Rukometaši Sloge slavili su novu prvenstvenu pobjedu protiv fenjeraša Dervente rezultatom 34:28 (16:13). Bila je ovo posljednja utakmica Sloge u staroj dvorani SŠC pošto slijedi rušenje i nadogradnja iste. Dobojlije će preostale dvije domaće utakmice igrati van Doboja ili eventualno na Natkrivenom stadionu sportskih igara. U narednom kolu koje se igra tek 17.aprila Sloga gostuje u Maglaju.

Pobjeda Sloge ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Vodili su od početka do kraja. Već na startu s 4 uzastopna gola Sloga prvi razliku 6:2 u 8.minutu. U 13.minutu sedmerac za domaće izveo je mlađani Aleksa Starčević koji je na suprotnoj strani na golu imao svog oca Dragana i uspješno ga je savladao. Gosti su pet minuta prije kraja prvog dijela serijom 3:0 stigli na minus jedan 13:12. Na odmor Dobojlije odlaze sa prednošću 16:13.

U nastavku Sloga je igrala koliko je bilo potrebno. U 40.minutu Dervenćani smanjuju zaostatak na 22:20. Nakon serije 5:0 u 53.minutu Sloga stiže do najveće prednosti na utakmici 31:23. Posljednjih pet minuta meča na terenu su bili golobradi mladići sa klupe koji su mirno priveli kraju za konačnih 34:28.

Čak četiri igrača Sloge bili su najefikasniji sa po 6 postignutih golova i to Goran Ristović, Bojan Tulendić, Vladimir Stanković i Haso Ćosić. U redovima Dervente nsjučinkovitiji bio je Vanja Smiljanić sa 6, a po pet golova postigli su Danijel Pejić, Ivan Bilić i Branko Mišanović.

PREMIJER LIGA BOSNE I HERCEGOVINE

SLOGA (D) - DERVENTA 34:28 (16:13)

DOBOJ - Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga Doboj 4(4), Derventa 6(5). Isključenja: Sloga Doboj 8, Derventa 6 minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (6 odbrana), Ristović 6, Đurđević, Krajišnik 2, Tulendić 6, Vladimir Stanković 6, Perović 2, Lazić, Miličević, Aleksa Starčević 1(1), Danilo Ristić, Zekić, Karanović 2, Janković 3, Ćosić 6(3), Knežević (3 odbrane, sedmerac). Trener: Danko Panić.

DERVENTA: Škrga (4 odbrane), Smiljanić 6(3), Lukić, Zemunović 4, Milinković 1, Dragičević, Nikola Ristić, Borislav Stanković, Pejaković, Dragan Starčević (2 odbrane), Oljača 2(1), Šmulja, Savić, Pejić 5(1), Bilić 5, Mišanović 5. Trener: Nebojša Kljajić.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj)

Sloga(D) 34 : 28 Derventa
Sloga(GV-U) 25 : 22 Goražde
Bosna 26 : 21 Vogošća Poljine Hills
Slavija 31 : 31 Zrinjski
Leotar 29 : 30 Gračanica
Konjuh 26 : 23 Lokomotiva
Maglaj 22 : 24 Borac M:TEL