Juniori Borca poraženi

Juniori Fudbalskog kluba Borac poraženi su danas na pomoćnom terenu Gradskog stadiona od tuzlanske Slobode rezultatom 2:3 u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, te se znatno udaljili od finalne borbe za trofej, koja je zakazana za 14. maj u Zenici. Izabranici Zorana Dragišića, iako su danas dva puta bili u rezultatskoj prednosti, upisali su tako treći ovosezonski poraz od Tuzlaka, koji su trijumfovali i u trećem premijerligaškom kolu na Gradskom stadionu (0:1) ali i u meču 16. runde na Tušnju (2:1).

Borac je stigao do vođstva u 36. minutu, kada je mrežu Armina Mustačevića zatresao Dorian Kuruzović, dok je nakon pet minuta igre u nastavku gostujući tim došao do izjednačenja pogotkom Amara Kovčića. U 74. minutu crveno-plavi su ponovo bili u rezultatskom plusu, a strijelac je bio Srđan Eskić, međutim samo tri minuta je bilo potrebno tuzlanskom timu da ponovo anulira prednost domaćih i to preko Ibrahima Kadrića.

Končan rezultat postavljen je u 85. minutu, kada je treći Slobodin gol postigao Eldin Omerović i omogućio svom timu da revanš na Tušnju 24. aprila dočeka uz značajan kapital.

Već predstojećeg vikenda Borčevu juniorsku selekciju očekuje nova utakmica i to u Banjaluci protiv Radnika, u okviru 19. kola Premijer lige.

Uskoro fotografije sa utakmice…

BORAC – SLOBODA 2:3 (1:0)

strijelci: 1:0 Kuruzović (36.), 1:1 Kovčić (50.), 2:1 Eskić (74.), 2:2 Kadrić (77.), 2:3 Omerović (85.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 100, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Hasanbegović, Muratović, Omerović, Hodžić (Sloboda), crveni karton: Eldin Omerović (Sloboda, 90+2. minut).

BORAC: Gašić, Milutinović (od 55. minuta Javorac), Milojević, Arsić, Amidžić (od 73. minuta Bobić), Kujundžić, Kuruzović (od 59. minuta Vuković), Turanjanin, Bosnić (od 62. minuta Božičković), Vukobratović, Eskić (od 78. minuta Vujmilović). Trener: Zoran Dragišić.

SLOBODA: Mustačević, Karić, Hasanbegović, Kovčić, Kadrić (od 85. minuta Smajić), Hodžić, Osmić, Nišić, Paležnica (od 78. minuta Musić), Muratović (od 68. minuta Hidanović), Omerović (od 90. minuta Noćić). Trener: Amir Spahić.

Mladost 3 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 2 : 1 Široki Brijeg
Borac 0 : 2 Slavija
Krupa 2 : 2 Sarajevo
Travnik 1 : 0 Zrinjski
Radnik 1 : 2 Sloboda
Čelik 0 : 2 Velež