Kajkut presudio Kozari

Ekipe Borca i Kozare odigrale su jednu dobru utakimicu pred oko 500 gledalaca. Tim domaćina je aposlutno zasluženo slavio sa 1:0,a jedini pogodak postigao je Saša Kajkut u 35.minuti susreta. Slobodan udarac poslije prekršaja nad Ziljkićem sa leve strane izveo je Mojović. Uputio je loptu na drugu stativu, gde je najviši bio Janičić.  Vratio je loptu nazad, a Kajkut je iz neposredine blizine zakucao u mrežu. Gol vredan tri boda.

A do tog gola Borac je imao punu terensku inicijativu. Propustili su tri lepe pozicije za gol. Na samom startu Kajkut je iz slobodnog udarca pokušao,ali je pogodio živi zoid. Šutirao je sa nekih 19 metara.

Nekoliko minuta kasnije Vladan Danilović je poslao upotrebljivu loptu ka Jakupoviću, a on sa nekoliko metara tuče pored gola. Treću poziciju za pogodak imao je defanzivac Delimir Bajić. Nakon kornera bio je najviši u skoku, ali je golman Modić zaustavio njegov udarac. Sve je to bilo do 18. minute susreta, a do 25. nema prilika ni na jednoj strani. Tada Kozara ima opasniji napad. Udarac Novakovića su izblokirali defanzivci tima iz Banjaluke.

Do kraja poluvremena Borac je bio u dobroj pozicji nakon akcije Burazora,ali nije on bio na kraju dovoljno precizan.

Rasterećena Kozara, a njoj ovaj meč nije ništa značio, je zapretila u finišu u dva navrata preko Glišića, ipak, na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Nastavak je doneo zanimljivu utakmicu. Igralo se otvoreno sa obe strane. Domaćin je u tom delu meča bio kvaliteniji i agilniji i propustili su do 78. minute tri lepe pozicije. Aničić je u dva navrata mogao do gola. Nije pogodio, da bi u 78.minuti Delimir Bajić bio u poziciji iz koje je on znao da pogodi. Asistirao mu je Ziljkić,a isksuni defanzivac je posla aloptu glavom preko gola.

Tek u sledećem napadu je Kozara prvi put u nastavku zapretila. Bila je to i najbolja akcija Kozare. Ka golu Borca su išli Glišić i Bunić,a ovaj drugi je poslaa loptu pored golmana Borca. Pogodio je stativu.

Do završetka meča Borac je imao još tri prilike za gol. U dva navrta je bio neprecizan Aničić. Prvo je loptu poslao pored gola,a u drugoj situaciji je pogodio stativu. U nastavku te akcije Vladan Danilović je mogao do gola,ali je Modić bio spretan i onemogućio mladog fočaka da se upiše u listu strelaca.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara