Sokolac pobjedio Leotara pred svojom publikom (video)

Treća utakmica odlučuje: Glasinac - Leotar

Košarkaši Sokoca pobijedili su pred svojim navijačima ekipu Leotara 84:74 u drugoj utakmici plej-ofa Prve lige Republike Srpske i izjednačili rezultat u seriji na 1:1.

U sjajnoj atmosferi, koju su napravili domaći navijači, viđena je izjednačena igra oba tima u prvom poluvremenu što govori i rezultat u četvrtinama. Nakon prvog perioda, koji je završen 23:23, drugu četvrtinu Sokolac bolje počinje i uspjeva da se odvoji na trinaest razlike u jednom momentu (39:26). Gosti iz Trebinja zaigrali su agresivnije i do kraja poluvremena uspjevaju da stignu prednost domaćina, dobiju četvrtinu 20:19 i na pauzu odlaze sa prednošću 43:42.

Drugo poluvrijeme obilježila je igra u rezultatskim serijama. Po dolasku sa odmora Leotar nastavlja sa dobrom igrom i pravi seriju od 13:0 nakon koje se bude košarkaši Sokocu, koji uz podršku sa tribina, stižu rezultat i pred poslednju četvrtinu imaju zaostatak od pola koša (61:62). Poslednji period igre u potpunosti pripada domaćinima koji dobrom odbranom sredinom četvrtine ostvaruju deset poena prednosti koje su na kraju uspjeli sačuvati i dobiti četvrtinu 23:12, a samim tim i utakmicu rezultatom 84:74.

Majstorica odlučuje o finlisti plej ofa: košarkjaši Glasinca

Najefikasniji igrač kod Sokoca bio je Miljan Marković sa postignutih 30 poena, a kod gostiju iz Trebinja istakao se Marko Raičević sa 16 poena.

„U odnosu na prošlu utakmicu popravili smo skok i igru u odbrani što nam je donijelo lake poene iz kontranapada i nošeni podrškom publike, kojoj se zahvaljujem što je došla u ovolikom broju, ostvarili smo pobjedu protiv kvalitetne ekipe Leotara. Predstoji nam treća utakmica, koja se igra u Trebinju, u kojoj mi idemo na pobjedu koju ćemo nadam se i ostvariti“, izjavio je kapiten Sokoca Nemanja Pečenica.

Treća utakmica na programu je u srijedu, 17. aprila, u Trebinju nakon koje će biti poznat jedan finalista plej-ofa. U drugom susretu igraju Budućnost iz Bijeljine i banjalučki Borac, koji će takođe u trećoj utakmici odlučiti ko ide u finale.