EL: Micić srušio Barsu, Pao ''prosuo'' pobjedu

Košarkaši Reala savladali su Panatinaikos sa 75-72 u prvom meču četvrtfinala Evrolige.

Real je sjajno otvorio susret. Odigrali su jako dobro prvo poluvrijeme. Odbrana je bila dobra a napad odličan i na poluvremenu su imali osam poena prednosti. Ipak, u nastavku je ekipa Rika Pitina zaigrala bolje. U trećem periodu su uspjeli da se vrate i priđu na -5. U poslednjem periodu Pao je djelovao odlično. Nakon trojke Nika Kalatesa poveli su sa 72-66 i djelovalo je da je sve gotovo. Međutim, trojka Rudija, bacanja Kampaca i Kerola, donose Realu seriju 9-0. Pao je imao zadnji napad. Tomas je promašio trojku, Lengford nije došao do poena iz ofanzivnog skoka i gosti su ispustili sjajnu šansu za brejk.

Real je do pobjede predvodio Tejlor sa 13 poena dok je Kalates bio najefikasniji u Panati sa 17 poena.

Pobjedu je ostvario i Efes. Oni su na svom terenu savladali Barselonu sa 75-68 te su došli do 1-0.

Efes je sjajno otvorio susret i u prvom periodu naprosto su razbili Barsu te su imali 13 poena prednosti. Barsa u drugom periodu uzvraća na sličan način i dolazi na samo četiri poena zaostatka. Treći period bio je veoma tvrd. Odbrane su bile te koje su dominirale ali je Efesova bila čvršća pa su sa +9 ušli u poslednji period. Barsa je dala sve od sebe da napravi preokret ali ipak nisu uspjeli i domaći su slavili.

Efes je do pobjede predvodio Micić sa 21 poenom i sedam asistencija dok je goste predvodio Tomić sa 14 poena.