PL: Foden Sitijev junak

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Totenhem u derbiju 35. kola Premijer Lige sa 1-0.

Gosti su prvi imališansu ali je Sonov udarac Ederson odbranio. Osveta je brzo stigla jer je sjajnu akciju Sitija golom završio mladi Fil Foden. Ponovo je Totenhem imao šansu preko Eriksena ali je sjajno odbranio Ederson. Do kraja prvog poluvremena Siti jeste pokušavao ali nisu povećali prednost.

U nastavku smo gledali dosta sporiji tempo i veliku količinu nervoze. Doprinio je tome i sudija Oliver koji nije sudio po jedan jedanesterac na obje strane. Siti je mogao sve riješiti preko Sterlinga ali je njegov udarac sjajno odbrani Gazaniga. U samoj završnici susreta, gosti su pokušali doći do izjednačenja ali nisu uspjeli.

Siti je ovom pobjedom ponovo došao na prvo mjesto na tabeli.

AFC Bournemouth 0 : 1 Fulham
Arsenal 2 : 3 Crystal Palace
Cardiff City 0 : 2 Liverpool
Chelsea 2 : 2 Burnley
Everton 4 : 0 Manchester United
Huddersfield Town 1 : 2 Watford
Manchester City 1 : 0 Tottenham Hotspur
Newcastle United 3 : 1 Southampton