Sarajevo bolje od Bugojna

SFK 2000 Sarajevo

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva pobjedile su ekipu Iskru iz Bugojna u 2. kolu Lige za prvaka rezultatom 5:0.

Već u 5. minuti Đoković je imala prvu šansu za domaću ekipu iz slobodnog udarca, šutirala je pored gola.

Zatim u 9. minuti prva velika šansa za Iskru, Osmančević je bila u prodoru po desnoj strani, dobila odličnu loptu od Koluh, ali je prije iskusnog napadača stigla Hasanbegović i izbacila loptu u aut.

U 15. minuti domaći tim je stigao do prednosti, A. Spahić je poslala dijagonalu prema Spasojević, a ona je uspješno primila loptu i postigla pogodak za 1:0.

Samo  3. minute kasnije A. Spahić se upisala u listu strijelaca, nakon asistencije Medić.

Dvije minute nakon toga  Kapetanović je prošla po desnoj strani i u šesnaestercu pronašla samu Đoković kojoj nije bilo teško postići pogodak.

Do kraja poluvremena Hadžić je povećala prednost na 4:0 nakon odbijene lopte.

U nastavku meča, domaće su postigle pogodak u 56. minuti preko Alise Spahić.

A najbolju šansu za Iskru u drugom poluvremenu imala je Milvo u 58. minuti, ali je šutirala pored gola.

Do kraja se rezultat nije mjenjao, pa je tim Samire Hurem došao do 15 pobjede u sezoni, dok je Iskra doživjela treći poraz.

SFK 2000 Sarajevo - ŽNK Iskra Bugojno 5:0 (4:0).

Stadion: Butmir, trening centar FK Sarajevo. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Tanja Račić (Banja Luka). Pomoćnici: Tamara Došen (Prijedor) i Jovanka Višekruna (Banja Luka). Žuti kartoni: SFK (Medić), Iskra (Jović, Dijaković).

SFK: Hasanbegović, Đoković, A. Spahić, Kuljanin (od 75. Mujkić), A. Spahić (od 84. Crnjak), Kapetanović, Medić (od 78. Krajnić), Hamzić, Spasojević, Hadžić, Selimović. Trener: Samira Hurem.

Iskra Bugojno: Kundić, Mlivo, Jašarević, Piskić, Grebenar, Jović, Koluh, Dijaković, Bajrić (od 84. Ljubas), Gradinović, Osmančević. Trener: Selma Omerović.

Igračica utakmice: Alisa Spahić (SFK 2000 Sarajevo).

Lokomotiva 1 : 3 Emina
SFK 2000 5 : 0 Iskra