21.04.2019 Radio Nevesinje

Silovita Hercegovina

RK Hercegovina, Nevesinje

У 17. колу Прве рукометне лиге Републике Српске Херцеговина је вечерас у Невесињу савладала Челинац 36:25. Невесињци су резултатски забиљежили убједљив тријумф, али су имали доста проблема да сломе отпор брзе гостујуће екипе. Без повријеђених Драговића и Шаренца Херцеговина је дуго тражила побједнички ритам против екипе која је вечерас у Невесињу показала да заслужује бољи пласман од 10. мјеста на првенственој табели. Гости су имали активан резултат све до десетак минута прије краја, када су Невесињци у силовитом налету направили серију 11:2.

У редовима Невесињске екипе најефикаснији су били Ковачевић са 12 и Чабрило са 9 голова. Истакао се и голман Џидић са 18 одбрана. Млађани Бабић је у одсуству повријеђених играча добио значајну минутажу коју је оправдао добром игром са четири поготка. Код гостију је најефикаснији био Дамјановић са осам голова.

Херцеговина и даље има четири бода мање од лидера Дрине. У наредном колу гостује Јединству.

ХЕРЦЕГОВИНА – ЧЕЛИНАЦ  36:25 (16:14)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 200. Судије: Трнчић, Џебо (И. Сарајево). Искључења: Херцеговина (6 мин), Челинац (2 мин). Седмерци: Херцеговина 6 (5), Челинац 10 (7).

ХЕРЦЕГОВИНА: Стајић, Џидић, Ковачевић (12), Пантић, Кнежевић, Шиповац, Манигода (2), Граховац, Буха (1), Авдаловић, Ивановић (4), Чабрило (9), Бабић (4), Шаренац, Вујадиновић (4).

ЧЕЛИНАЦ: Стајић, Иванковић, Вујмиловић (3), Бухач (6), Петровић, Бранковић (5), Јовић, Гаврић (1), Шкрбић, Каламанда (1), Самарџија (1), Ђермановић, Иванковић, Дамјановић (8), Пејаковић.