EL: Nestvarno šutersko veče Fenera za plasman na F4

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Žalgiris sa 99-82 te su sa ukupnih 3-1 prošli na završni turnir Evrolige.

Fenerbahče je odigrao nevjerovatnu prvu četvrtinu. Napadački su ispogađali skoro sve a odbrana je bila pristojna. U prvom periodu su šutirali 12/14 iz igre a 6/6 za tri te su je dobili sa 30-16. Žalgiris je u drugom periodu našao napadački ritam. Fener je i u drugom periodu dugo šutirao sjajno. Ipak, promašili su neke šuteve u završnici prvog poluvremena pa je Žalgiris to iskoristio. Prišli su domaći na osam poena zaostatka na poluvremenu.

Na početku drugog poluvremena Žalgiris je pokušavao da se vrati u igru. Fener ipak nije davao šansu domaćima da se vrate. U jednom momentu su imali 16 poena prednosti ali su sa +11 ušli u poslednji period. Fener je u poslednjem periodu rutinski održavao vodstvo i na kraju su mirno priveli meč kraju.

Fener je do pobjede predvodio Dikson sa 25 poena dok je Gudurić dodao 11 poena. Dejvis je predvodio Žalgiris sa 25 poena.