Konjuh slavio u Trebinju

Konjuh odnio bodove iz Trebinja

Da li zbog emocionalne ispražnjenosti nakon pobjede prošlog vikenda i plasmana u plej of, ili zbog lošeg pristupa, tek rukometaši „Leotara“ porazom su završili ligaški dio takmičenja u Premijer ligi BiH.

„Konjuh“ iz Živinica, jedna od ponajboljih BiH rukometnih ekipa, strpljivo je „zidala“ pobjedu i u tome uspjela. Konačni rezultat 30-27, poluvrijeme 15-15 , najrealniji je prikaz događanja na terenu jer su gosti taman za toliko bili bolji.

U prvom poluvremenu trebinjski premijerligaš je imao prednost i do tri gola, a gosti su, jakom odbranom i raznovrsnom igrom u napadu lako anulirao manjak u golovima. U drugom poluvremenu, gosti iz Živinica su imali više raspoloženih igrača i to je, uz par odbrana čuvara mreže „Konjuha“, Almira Bojića, odlučilo konačnog pobjednika. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Husić sa 7 golova a kod Leotara identičan učinak imao je Glendža.

Da na golu „Leotara“ nije bio fenomenalni Radović sa 15 odbrana, pobjednik bi i ranije bio riješen.

„Čitavu sedmicu sam upozoravao svoje igrače da je ‘Konjuh’ jedna od najboljih BiH ekipa. Govorio sam da budemo oprezni, da igramo jaku odbranu ali, nažalost, ništa od toga. Ovo moramo itekako dobro analizirati da nam se nebi ponovilo na finalnom turniru Kupa RS i u plej ofu“, kaže Darko Tavrić trener „Leotara“

„Niko se na terenu ‘Leotara’ neće naigrati. Odlična je ovo ekipa i od njih očekujem još bolje igre u Plej ofu. Pobjednika je odlučio veći broj raspoloženih igrača. Čuvar mreže ‘Leotara’ je briljirao, ali su ipak dvije odbrane našeg golmana donijele konačnu prevagu“, nije štedio riječi hvale za „Leotar“ trener „Konjuha“ Toni Čolina.

„Leotar“ je na kraju šampionata ostvario plasman na sedmo mjesto sa 41 osvojenim bodom, 13 pobjeda, dva „remija“ i 11 poraza i u četvrtfinalu plej ofa za prvaka BiH sastaće se sa prvoplasiranom ekipom ligaškog dijela takmičenja – „Bosnom“ iz Visokog.

Prije toga „Leotar“ će biti domaćin Završnog turnira za pobjednika Kupa RS a u polufinalu se sastaje sa ekipom „Lokomotive“ iz Brčkog.

Izvor: Radio Trebinje

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj
Leotar 27 : 30 Konjuh