Sloga ide na Bosnu

Sloga Doboj - Vogošća

Rukometaši Sloge u posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su ekipu Vogošća Poljine Hills rezultatom 36:32 (15:14) i tako su zauzeli peto mjesto. Protivnik u četvrtfinalu plej-ofa biti će im ekipa Bosna iz Visokog.

Poznati su i ostali parovi a to su: Gračanica – Leotar, Izviđač Central osiguranje – Vogošća Poljine Hills i Borac M:tel – Konjuh. Iz lige ispadaju Derventa i Slavija.

U prvom dijelu gledali smo izjednačenu igru. U 18. minutu nakon serije 3:0 gosti su imali dva gola prednosti 8:6. Međutim, odmah zatim identičnom serijom uzvraćaju domaći i preokreću rezultat u svoju korist 9:8. Tekao je 26. minut Vogošća je imala vođstvo 12:11. A onda Karanović sa jednim i Tulendić sa dva gola donose novi preokret svom timu 14:12. Na desetominutni predah Sloga odlazi sa minimalnom prednošću 15:14.

U nastavku igralo se uglavnom gol za gol sve do 41. minuta kada Sloga odlazi na plus dva 22:20. Tri minuta kasnije domaći imaju tri gola prednosti 25:22. Od tog trenutka oba trenera su ubacila igrače sa klupe koji imaju manju minutažu. Dobojlije su prednost povećali, koja je tri minuta prije kraja glasila plus 4 (32:28). Do kraja igralo se gol za gol za konačnih 36:32 u korist Sloge.Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Bojan Tulendić sa 7 i Haso Ćosić sa 5 golova. Kod poraženih istakli su se Anes Bečić sa 6, te Ajdin Zahirović i Boris Bosić sa po 5 golova.

Plej-of pozicije: 1. Gračanica, 2. Izviđač Central osiguranje, 3. Bosna, 4. Borac M:tel, 5. Konjuh, 6. Sloga (D), 7. Vogošća Poljine Hills, 8. Leotar.

Premijer liga BiH: Na Visočane u plej-ofu Sloga (D) – Vogošća Poljine Hills 36:32 (15:14) (FOTO)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Elvis Marčetić i Predrag Dejanović (oba iz Prijedora). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Sloga Doboj 2(2), Vogošća Poljine Hills 3(3). Isključenja: Sloga Doboj 2, Vogošća Poljine Hills -.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović, Ristović 3(1), Ognjen Maksimović, Miloš Maksimović 2, Tulendić 7, Stanković 1, Perović 3, Lazić (odbrana), Miličević 1, Starčević 4, Ristić 3, Zekić 2, Karanović 4, Janković 1, Ćosić 5, Knežević (9 odbrana). Trener: Danko Panić.

VOGOŠĆA POLJINE HILLS: Geko 2, Čorbo, Kadrić, Kreso 4, Gavrić 3, Čičkušić 4(2), Efendić (8 odbrana), Mimić, Ivanković (3 odbrane), Halilović 2, Bečić 6(1), Jelačić, Zahirović 5, Osmanhodžić 1, Bosić 5, Stojanović. Trener: Bojan Unčanin.

Igrač utakmice: Bojan Tulendić (Sloga Doboj)

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj
Leotar 27 : 30 Konjuh