Zec presudio Radniku

Fudbaleri Željezničara su u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu u Bijeljini pobijedili Radnik rezultatom 1:0

Željezničar je u vodstvo stigao u osmoj minuti susreta kada je Asim Zec fantastično pogodio mrežu Lučića i to poslije sjajnog proigravanja Sinana Ramovića koji je pet minuta kasnije napustio igru zbog povrede, a zamijenio ga je Zajmović. U 23. minuti utakmice Krpić je dobro šutirao, no lopta je otišla preko gola da bi četiri minute kasnije pokušao i Šabanadžović, ali je ostalo 0:1.

Đurić je u 35. minuti susreta pronašao Hadžića u petercu, no on je loše šutirao da bi dvije minute kasnije Mujezinović pokušao, ali je šutirao pravo u Lučića. Igrao se 39. minut kada je Maksimović šutirao u dobro postavljenog Fejzića, a tri minute kasnije Hajdarević je sa 35 metara šutirao pored gola. U 43. Zec je šutirao, no njegov udarac je odbranio Lučić da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu viđeno u 45. minuti kada je Hadžić šutirao pored gola.

Radnik je u drugom dijelu krenuo ofanzivnije ka golu Fejzića, a u 54. minuti susreta Hadžićev pokušaj je otišao pored gola da bi šest minuta kasnije pokušao i Motika, ali nije ugrozio golmana gostiju. Asim Zec je u 63. minuti zatresao mrežu gola Lučića, no gol je poništen zbog ofsajda, a sedam minuta kasnije Stevanović je šutirao pored gola. Na sljedeće uzbuđenje čekalo se do 75. minute kada je Đelmić loše šutirao.

U 84. minuti Bogićević je šutirao iz slobodnjaka, no njegov udarac je otišao preko gola Lučića što je bilo posljednje uzbuđenje u ovoj utakmici u kojoj je Željezničar slavio minimalnu pobjedu. Plavi su ovom pobjedom vjerovatno obezbijedili mjesto koje vodi u evropska takmičenja sljedeće sezone, no iznad njihovog plasmana u kvalifikacije za Ligu prvaka je veliki znak pitanja jer nisu dobili licencu za nastup u evropskim takmičenjima.

Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 500. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Simonović (Radnik), Šabanadžović, Stevanović (Željezničar). Strijelac: 0:1 - A. Zec (8).

Radnik: Lučić, Bečelić, Simonović, Sušić, Mekić, Popara (54. Motika), Hairlahović (69. Đelmić), Hadžić, Maksimović, Đurić i Merajić. Trener: Mladen Žižović.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Bogićević, Sipović, Stanić, Šabanadžović, Hajdarević, Mujezinović (93. Rodin), Ramović (13. Zajmović), A. Zec (80. Sadiković), Krpić. Trener: Amar Osim.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo