Liga 1: Sanderlend do pobjede sa desetoricom

Fudbaleri Sanderlenda savladali su Portsmut sa 1-0 u prvom meču polufinala plej ofa za ulazak u Čempionšip.

Prvih 20 minuta bilo je u dobrom ritmu ali bez većih šansi. Prvu šansu za goste imao je Houkins u 25. minuti ali je ostalo 0-0. Potom je dvije šanse za Sanderlend ima Vajk ali je ipak na poluvremenu bilo 0-0.

U nastavku je bilo mnogo vatrenije. Prvo je sjajnu šansu imao Hanimen ali je Mekgilvrej odbranio sjajno. Ipak, Sanderelnd je došao do vodstva. Kris Megvajer u 62. minuti pogodio je za 1-0. Šest minuta kasnije Ošturk je dobio crveni karton i djelovalo je da će Portsmut imati šansu u završnici. Evans je šutirao iz slobodnog udarca ali je pogodio prečku. Imao je šansu i Bogl ali je ostalo 1-0. Potom je u 77. Megvajer pogodio stativu za domače.

Do kraja susreta ostalo je 1-0 za domaće. Revanš se igra u četvrtak na Južnoj Obali.