Šekovići preko komšija na treće mjesto

U uzbudljivom komšijskom derbiju, u 26. kolu regionalnog Istoka, Šekovići su se  izborili za tri boda i za treće mjesto na tabeli. Šekovljani su trijumfovali nad Vlasenicom, rezultatom 5:3.

Zasjeli na treću poziciju: OFK Šekovići

Od izlaska na teren obje ekipe su krenule odlučno, a domaćin prvu šansu pretvara u vođstvo od 1:0. B.Filipić je izvršio presing na čuvara mreže gostiju, on i  štoper se loše snalaze, što šekovićka sedmica koristi da loptu s,jesti u praznu mrežu. Početno vođstvo domaćih nije obeshrabrilo Vlaseničane, koji su dobro organizovanim napadima pokušavali da dođu do poravnanja. To im i uspijeva desetak minuta kasnije kada Mijatović šalje dugu loptu prema Milovanoviću koji je glavom loptu prebacio preko golmana i pogodio za 1:1. Radost  gostiju nije dugo trajala jer već u sljedećem napadu, na ovommeču odlični B. Filipić, izlazi jedan na jedan sa čuvarom Topalovićem i sigurnim udarcem ponovo donosi prednost Šekovićima. Seriju, minut kasnije, nastavlja Milošević, iz drugog pokušaja loptu, koju mu je poslao Ninić,  smjestivši glavom u mrežu Vlaseničana za 3:1. U narednih desetak minuta obje ekipe igraju agresivno, a gosti se vraćaju u igru pogotkom Trninića u 24. minutu. Osokoljeni Vlaseničani uspijevaju izjednačiti u 36. minutu kada njihov najbolji strijelac Milovanović pretrčava golmana Mitrovića i pogađa za 3:3. U samom finišu prvog dijela viđen je još jedan pogodak. Popović duplim pasom sa Ninićem izigrava čitavu odbranu Vlasenice, i ovu odličnu akciju završava pogotkom za 4:3, rezultat kojim se odlazi na odmor. U drugo poluvrijeme Vlaseničani ulaze odlučni da se izbore bar za podjelu bodova, ali je odbrana Šekovljana, predvođena Ašćerićem, bila nesavladiva za napadače gostiju. Tačku na rezultat stavlja Marković, najmlađi prvotimac u domaćoj ekipi,  u 76. minutu. Presjekavši pas gostiju, šalje loptu do B.Filipića, ovaj proigrava Ninića koji izlazi pred gol Vlasenice, šuta pravo u rezervistu Čestića od koga se lopta odbija, i na nju natrčava mladi Marković i sigurno je šalje u mrežu za konačni rezultat 5:3.

Šekovljani su ovom pobjedom, a zbog kiksa Podrinja u Potočarima, sa 45 bodova preuzeli treću poziciju na tabeli, dok je Vlasenica zadržala petu poziciju.

„Ušli smo jako u utakmicu, motivisani i sa ciljem da osvojimo sva tri boda.  Kada smo imali prednost od dva pogotka, došlo je do opuštanja i pada u igri, što nas je umalo koštalo bodova, jer smo lako primili golove.  Znajući važnost utakmice, u drugom poluvremenu smo se probudili, zatvorili sve prilaze našem golu,  i ispunili ono što je trener od nas zahtijevao – ostavrili smo pobjedu. Zahvaljujemo se ekipi Vlasenice na fer i korektnoj igri, a mi ćemo do kraja sezone nastaviti da se borimo za što bolji plasman na tabeli, jer smatramo da razlika između nas i dvije prvoplasirane ekipe još uvijek nije nedostižna“, istakao je mladi David Marković, desni bek Šekovića.

Poslije velike borbe, poraženi od komšija: FK Vlasenica

Šekovići – Vlasenica 5:3 (4:3)

Gradski stadion u Šekovićima

Gledalaca: 50

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 B.Filipić u 2, 1:1 Milovanović u 11, 2:1 B.Filipić u 12, 3:1 Milošević u 13, 3:2 Trninić u 24, 3:3 Milovanović u 36, 4:3 Popović u 40, 5:3 Marković u 76.

Žuti kartoni: Lukić, Milošević (Šekovići), Reljić, Drakulić (Vlasenica)

Šekovići: Mitrović, Milošević, Lukić, Ašćerić, Šarčević, B.Filipić, Marković, Ninić, Popović, Bećarević, Radojčić (od 70. Kostić)

Trener: Dejan Đukanović

Vlasenica: Topalović (od 46. Čestić), Mijatović, Drakulić, Kazimirović, M.Petrović (od 28. Reljić), Božić, Trninić, Piljanović, Milovanović, Majstorović, D.Kovačević

Trener: Vladimir Janjić

Igrač utakmice: Vladan Ašćerić (Šekovići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica