Dupor riješio meč u Milićima (video)

Supač polje je još jednom bilo talično za Milićane. U susretu 26. kola regionalnog Istoka, Milići su, na svom terenu, pobjedom nad Trnovicom od  2:1, upisali tri važna boda koja su ih, nakon sedam dana na drugom mjestu, vratila na prvu poziciju.

Vratili se na čelo tabele: FK Milići

Iako bi se po rezultatu reklo da su ekipe na terenu bile ujednačene,  domaći tim je  ipak bio  bolji i kvalitetniji od sastava koji je trener Krstić izveo na teren. Veći dio ovog susreta odigran je na dijelu koji je pripadao gostujućim igračima.

Milićani su visokim tempom i stalnim presingom pokušavali slomiti odbranu Trnovice, dok se  gostujuća ekipa dobro branila i pokušavala iz nekih kontri ugroziti gol domaćih, ali u takvoj situaciji nije imala nikakvu ozbiljniju šansu, sem pokušaja sa distance i nekoliko dobrih ubacivanja. U  26. minutu odličnu akciju domaćih pogotkom kruniše Jovanović. Lopta na centru dolazi do Vidovića koji  se dobrim potezom rješava protivničkog igrača i šalje pas Jovanoviću na krilo, a ovaj dobrim prijemom sebi stvara prostor za kvalitetan šut i postiže svoj prvi  pogodak u dresu Milića, u koje je stigao prije dvije godine.

Други гол ФК Милићи - Трновица 2:1.

Други гол Милича, из другог угла...

Posted by Sport DC on Tuesday, May 14, 2019

U drugom poluvremenu ponavlja se ista situacija, s tim da su gosti odlučili  da rizikuju i zaigrali ofanzivnije. Do prednosti  od 2:0 Milićani dolaze nakon maestralnog slobodnog udarca Dupora, koji sa ivice šesnaaesterca postiže svoj treći pogodak iz prekida ove sezone.

ФК Милићи - Трновица 2:1.

Други гол Милића,из другог угла...

Iako se poslije ovog rezultata činilo da više neće imati šta da se vidi, jer domaćini se svjesno povlače i umiruju utakmicu čuvanjem lopte, što gostima daje malo više prostora. Još jednom u ovoj sezoni domaći nisu uspjeli da sačuvaju svoj gol i opet je koban bio prekid. U 64. minutu, nakon kornera sa desne strane, najbolje se snalazi kapiten Trnovice M.Simić koji postiže pogodak,  smanjuje vođstvo Milića i unosi nervozu u njihove redove.

Iako im je taj pogodak dao krila, gosti do kraja nisu stvorili konkretniju priliku, dok su izabranici Ranka Lalovića imali dobre šanse preko Dupora, koji  pogađa prečku, Jovanovića koji šuta u stativu, a Marinkovićev šut na samoj liniji izbija protivnički štoper. Sve u svemu, do samog kraja je bilo izglednije da će domaćin povećati prednost, nego da će Trnovica izjednačiti, ali do promjene rezultata ipak nije došlo.

Milićani ne kriju zadovoljstvo zbog trijumfa koji ih je vratio na čelo tabele.

"Kako smo i pretpostavili, bila je to jedna dobra utakmica. Gosti su došli u nešto slabijem sastavu, što nam je donekle olakšalo posao, pa smo još jedan meč na domaćem terenu završili u svoju korist. Rezultatski djeluje kao da je bila neizvjesna, ali kontrolisali smo igru i stvarali šanse svih 90 minuta, tako da smo zadovoljni pokazanim na terenu, ali i rezultatom. Ova pobjeda nam je važna i zato što smo se, zahvaljujući kiksu Rudara 1925  u Roćeviću, vratili na lidersku poziciju.  Drago nam je i što je naše dugogodišnje pojačanje, Jovanović, napokon postigao pogodak i nadamo se da će ih do kraja biti još. Preostaju nam jos četiri kola do kraja, četiri veoma važna i teška susreta, gdje moramo odigrati muški i konkretno da bismo sačuvali prednost koju imamo i koja će nas, nadamo se, odvesti u drugoligaško društvo“, istakao je Boban Jolović, zamjenik kapitena Milića.