Desetkovana Slavija poražena na Piroti

Juniori Travnika su u 24. kolu Premijer lige savladali Slaviju na Piroti sa 2:1.

Bio je ovo direktan obračun za opstanak u Premijer ligi, a kako smo već ranije pisali Slavija je u meč ušla desetkovana neigranjem ponajboljih igrača ovog kluba. Sokolovi su zbog odlaska na ekskurziju tražili pomjeranje meča za dan ranije, međutim iako je Savez donio odluku da se utakmica pomjeri, domaći nisu pristali, te je meč odigran jutros.

Neigranje nekoliko fudbalera Slavije, Travnik je iskoristio i stigao do pobjede, iako je Slavija i oslabljena odigrala dobru utakmicu.  Poveli su gosti golom Namika Hrustanbegovića u 21. minutu. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Marko Škrba postiže autogol, da bi tek što je krenulo drugo poluvrijeme Berin Čatić pogodio za, ispostaviće se, pobjedu Travničana.

Sokolovi su poslije ove utakmice imali velikih prigovora na suđenje Semira Sarajkića, sa pomoćnicima Emirom Delićem i Mirzom Demirem, prije svega zbog postignutih golova Travnika, ali i zbog ,prema njihovom mišljenju, nepravedno poništenog drugog gola Slavije.

Mladost 3 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 2 : 1 Široki Brijeg
Borac 0 : 2 Slavija
Krupa 2 : 2 Sarajevo
Travnik 1 : 0 Zrinjski
Radnik 1 : 2 Sloboda
Čelik 0 : 2 Velež