RK Jedinstvo 2015 vezalo  i treću pobjedu u nizu!

RK Jedeinstvo 2015

U XX kolu Prve lige RS u rukometu domaća ekipa RK Jedinstvo 2015 dočekala je sinoć u dvorani Ekonomske škole ekipu RK Čelinac, direktnog rivala u borbi za opstanak u Prvoj ligi RS .

Nakon dvije vezane pobjede u poslednja dva kola nad ekipama iz Nevesinja i Banja Luke, ekipa trenera Đure Tojagića  je došla u situaciju da sama odlučuje o svojoj sudbini.

Utakmica je počela rezultatskom klackalicom do rezultata 6-6 da bi domaći rukometaši sredinom prvog poluvremena došli do prednosti od 3 gola razlike, koju uspjevaju da zadržei do kraja poluvremena, a koje se završava rezultatom 18 – 16.

Rukometaši Jedinstva otvaraju bolje i drugo poluvrijeme, tako da maksimalna prednost u 40. minutu iznosi plus 6 (29 – 23) za domaći sastav. Nakon perioda kada se igralo gol za gol u zadnjih 5 minuta utakmice gosti uspjevaju da svedu razliku na tri gola za konačan rezultat 34 – 31 za domaćina.

U domaćoj ekipi svoj raskošni talenat je još jednom pokazao Nemanja Peštić koji je bio strijelac 11 golova a nesebičnu pomoć su mu odličnim partijama pružili kapiten Mešanović sa 8 i iskusni Kadić sa 5 golova u mreži gostujuće ekipe.

Osim pomenute trojke u domaćem sastavu kvalitetne  partije su pružili Novak, Mičić, Lukić, Petričević i Bogdan Peštić što je uz pouzdani golmanski tandem Glamočić/Čajtinović bilo dovoljno da se pobijedi veoma kvalitetna ekipa iz Čelinca.

Navijači domaćeg tima su zadovoljni napustili salu Ekonomske škole pošto je ekipa RK Jedinstvo 2015 uspjela da pobjegne iz opasne zone i rasterećeno dočekuje ekipu RK Prijedor u narednom kolu. Utakmica je, uprkos velikoj važnosti iste, odigrana u veoma fer i korektnoj atmosferi čemu je umnogome zaslužan i sudijski tandem Miljević – Petrović koji je bez greške vodio utakmicu od početka do kraja. O

bjektivna domaća publika je  želju, prikazanu igru, korektnost i sportsku kulturu gostujuće ekipe znala da nagradi dugim i srdačnim aplauzom na kraju utakmice.