Vlaseničani na korak do titule

U zaostaloj utakmici 7. kola Druge omladinske lige Birač kadetska selekcija Vlasenice je, pobijedivši Birač iz Dervente rezultatom 6:0,  upisala još tri boda.  Vlaseničani su ovim trijumfom došli na korak do osvajanja prvog mjesta u ligi.

Nadaju se liderskoj poziciji: kadeti FK Vlasenica

Gosti su mnogo bolje ušli u ovaj susret, ali nisu uspjeli postići pogodak. Nakon stative i prečke u prvih 10 minuta, Vlaseničani su preuzeli igru u svoje ruke.

Do vođstva od 1:0 dolaze u 19. minutu. Nakon prekinute lopte na centru igrališta. Rajak je. na drugoj strani terena. dugom loptom uposlio Jovanovića, koji je prošao pored svog čuvara i oštrom loptom pronašao Trninića, a njemu nije bilo teško da je smjesti  u mrežu.

Prednost na 2:0, već u sljedećem napadu,  povećava  Kazimirović nakon što je odlično ispratio akciju  i sigurnim udarcem zatresao mrežu Dervenćana. Narednih desetak minuta domaći nastavljaju pritisak i za samo dva minuta postižu dva pogotka.

U 38. minutu, nakon odličnog pasa Erdelića, Trninić uspijeva da se riješi svog čuvara i sa 16 metara postiže pogodak za 3:0, a odmah za njim i brzonogi Jovanović prolazi po lijevoj strani i pogađa u golmanov lijevi ugao, pa se na odmor odlazi sa visokih 4:0.

Drugo poluvrijeme počinje povećanjem rezultata. Sve je krenulo od golmana Deurića, koji loptu daje Erdeliću, koji je vodio neko vrijeme, pa je dodao Rajaku. Rajak šalje Samardžiću u prostor, a njemu je bilo lako da uposli Jovanovića, koji, nakon razmijenjenog pasa sa Trninićem, šalje loptu u protivničku mrežu. Konačni rezultat u 73. minutu postavlja “devetka“ Vlasenice, upisavši se treći put na listu strijelaca, za trijumf od 6:0.

Pred Vlaseničanima je još jedna utakmica koja će riješiti pitanje prvaka.

Pobjeda nad ekipom iz Dervente je bila očekivana, jer mi tokom cijele sezone igramo fantastično i željeli smo nastaviti pobjedničku seriju. Na terenu smo bili koncentrisani i složni, što je donijelo rezultat. U nedjelju nas čeka odlučujuća utakmica, u Pilici, sa ekipom Budućnosti, u kojoj moramo upisati sva tri boda  kako bismo preuzeli čelnu poziciju od Bratunčana. S obzirom da su sve ostale ekipe odigrale svih deset susreta, pobjeda bi nas bodovno izjednačila sa Bratstvom, s tim što bismo, zbog bolje gol razlike, sezonu završili kao prvaci lige. Mi vjerujemo u svoju snagu“, istakao je Milorad Rajak, štoper Vlasenice.

Vlasenica – Birač (Derventa) 6:0 (4:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 20

Sudija: Damjan Sušić (Milići)

Strijelci: 1:0 Trninić u 19, 2:0 Kazimirović u 21, 3:0 Trninić u 38, 4:0 Jovanović u 39, 5:0 Jovanović u 46, 6:0 Trninić u 73.

Žuti kartoni: Krezović, Samardžić, Kazimirović (Vlasenica), Tešić (Birač)

Vlasenica: Deurić, Zekanović, Samardžić, Rajak, Krezović, Kazimirović, Đurić, Trninić, Jovanović, Erdelić, Vržina

Birač: Vukotić, Pavlović, Madžarević, Tešić, Đuričić, Salihović, Mašić, Milaković, Dav.Simić, Dan.Simić, Memišević

Sloboda : Željezničar Sport team
Krupa : Sarajevo
Zrinjski : Radnik (H)
Tuzla City : Željezničar
Zvijezda 09 : Radnik (BN)