Sevilji Kup Kralja

Kevin Gameiro

Fudbaleri Valensije savladali su Barselonu rezultatom 2:1 i tako uspjeli da osvoje španski Kup Kralja.

Nekadašnji napadač Sevilje, Kevin Gameiro u 21. minutu donio veliku radost "slijepim miševima", pošto je jednu sjajnu akciju završio na najbolji način.

Na 2:0 povećao je Rodrigo, koji je centaršut dobio od Karlosa Solera i iz neposredne blizine glavom savladao ter Štegena. Ovim rezultatom se i završilo prvo poluvrijeme.

Mesi je smanjio prednost Valensije na 2:1. Barsa je imala korner, jedan od njihovih fudbalera je skočio i glavom šutirao ka golu, pritom je pogodio stativu i lopta je prevarila golmana Domeneka, pa je Mesi sa svega nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pošto je Valensija odoljela Barsinom pritisku i osmi put u svojoj istoriji podigla trofej Kupa Kralja.