Ludilo na Meaci

Juventus je bio bolji od Intera 3:2 u vrlo uzbudljivom derbiju 35. kola Serije A.

“Stara dama” će ostati na čelu tabele, iako je tri minuta prije kraja meča na Đuzepe Meaci djelovalo da Juventusu titula izmiče iz ruku.

Inter je vodio sa 2:1, pokušao da se odbrani i dođe do značajnog trijumfa u borbi za Ligu šampiona, ali četa Masimilijana Alegrija je imala posljednju riječ.

Huan Kvadrado je iz vrlo teške pozicije iznenadio Samira Handanovića, da bi u 89. minutu Gonzalo Iguain režirao veliki preokret za neopisivo slavlje gostiju.

Juventus je i na poluvremenu meča imao sve – prednost od 1:0 i igrača više. “Stara dama” je povela pogotkom Daglasa Koste, da bi nedugo zatim glavni arbitar Domeniko Orsato isključio Matijasa Vesina, utisak je – preoštra odluka.

U tim momentuma uvukla se nervoza kod fudbalera Intera, ali je Lućano Spaleti uspio da smiri svoje izabranike na pauzi, koji su u nastavku meča stigli do vođstva.

Najprije je izjednačio Mauro Ikardi, nakon čega je Andrea Barzalji zatresao sopstvenu mrežu.

Djelovalo je da se sprema slavlje i navijača Intera i pristalica Napolija, međutim Juventus je smogao snage da ipak ostvari veliku pobjedu.

“Stara dama” je na vrhu sa 88 bodova, četiri više od Napolija koji u nedjelju gostuje Fiorentini. Inter je peti sa 66.