16.09.2018 hercegovinapromo.com

Leo bolji od Metkovića

Rukometni klub Leotar polako završava svoj pripremni period i fazu uigravanja pred početak borbe u elitnom razredu BiH rukometa. Ekipa koja je prošle godine izborila Premijer ligu, u ovu sezonu ulazi sa potpuno novim timom i sa nekoliko zvučnih pojačanja na svim pozicijama.

Nakon početnih priprema koje su protekle u najboljem redu, premijerno je odigran  „Međunarodni turnir prijateljeva“ u Gradu sunca u kojoj su izabranici Milana Simonovića osvojili drugo mjesto u konkurenciji šabačke Metaloplastike, mostarskog Zrinjskog i Lovćena sa Cetinja. U današnjoj utakmici Leotar je bio domaćin ekipi „Metkovića 1963“ i slavio je rezultatom 32:27, nakon što je na poluvremenu rezultat bio 17:15.

Rukometaši Leotara dobro su otvorili utakmicu i sa dva gola Glendže i jednim Jovanovića došli do ranog „rezultatskog kapitala“ od 3:0. Međutim gosti potom dolaze do serije od 0:4 i prave preokret nakon nekoliko brzih akcija u kojima su uhvatili odbranu Lea „na spavanju“. Lijep gol postiže Bezer za 3:4 i puni preokret.

U 11. minutu na semaforu je stajalo Leotar 4 – Metković 5, ali ne zadugo pošto Jovanović najprije pogađa za izjednačenje, a potom nakon dobre odbrane domaćina sjajnom fintom šalje loptu kroz noge golmanu rivala. Uslijedio je blagi pad Leotara koji u ovim momentima nije mogao da parira pokretljivoj ekipi Metkovića, koja dolazi do 7:10. Ovo je bio signal da se pozove timski tajm-aut trenera Leotara Simonovića, nakon kojeg Leotar uspijeva koliko toliko da se stabilizuje i smanji na 11:13. Do kraja poluvremena domaćin ponovo hvata zalet i pravi seriju 5:0, uz dva gola Uljarevića i Jankovića. Nova akvizicija Leotara Glendža postigao je četiri gola u prvom poluvremenu i dao je veliki doprinos povratku Leotara u utakmicu.

Za 19:17 u drugom poluvremenu nakon prelijepe akcije Lea mrežu pogađa Glendža. U 35. minutu uslijedio je sedmerac za Metković koji koristi Cvitanović matiravši nemoćnog Savovića. Bezer pogađa za poravnanje, ovaj igrač je bio najefikasniji igrač gostiju na utakmici sa osam postignutih golova. Uslijedio je dobar period igre za Leotar u kojem domaći preko sigurne odbrane i brze transformacije uspijevaju da naplate prethodne promašaje i tako da se rezultatski odvoje. Savović asistira preko polovine terena za Srdanovića koji ne griješi. Bio je to dobar period Leotara u kojoj su igrači trebinjskog tima odigrali rasterećeno i dobro se kretali na taj način nametnuvši visok ritam igre.

Pri rezultatu 23:19, bio je tajm-aut za Metković koji je zatražio šef struke Filip Romić. Sjajnu asistenciju upisuje Micić za Srdanovićakoji pogađa za 24:19, nastavili su domaći u dobrom ritmu.

U pedesetom minutu rezultat je bio 27:22 za Leotar, koji ovaj rezultatski kapital nije ispuštao do samoga kraja utakmice. Ono što je vidljivo je da je do sada u pripremnim utakmicama bilo vrlo malo rotacija kod Trebinjaca, baš kao i na ovoj utakmici. Jasno je da Simonović u glavi već ima sastav sa kojim planira da se bori u Premijer ligi.

Trener Leotara Milan Simonović za HP komentarisao je ovu utakmicu:

„ Bila je ovo fina predstava. Hvala prijateljima iz Metkovića što su došli. Imali smo segmenata igre kada smo igrali visokim intenzitetom, sa puno tempa, poštovanja dogovora, gdje smo uspjeli da  se odvojimo i ukočimo protivnika i sa brzim kontram da rešimo utakmicu. Ipak u određenim situacijama dešava se da koncentracija popusti. To je normalna stvaR, ići ćemo putem da više imamo pozitivnih segmenata nego negativnih. Važno je da igrači koji uđu sa klupe daju svoj doprinos. Mi se pripremamo, iako još tačno ne znamo kada liga počinje. Najverovatnije će biti prolongirano moguće čak do početka oktobra. Nemamo još tačnu inforamciju. Pripremaćemo se i uigravati, a nadamo se da ćemo uskoro imati i raspored utakmica“, završio je strateg Trebinjaca.