Pravda je konacno stigla u sumrak!

Kup je uvek bio i ostao takmičenje prepuno neizvesnosti. Radnički bolji u prvom, Pazarci u većem delu drugog imali inicijativu, da bi se sve završilo penalima. Nismo videli posebno kvalitetnu fudbalsku igru, ali se u ovakvom takmičenju pamti samo pobednik. Krenimio redom.

2.minut Kiša pre utakmice kao da je uticala na posetu. Medjutim, gledaoci pristižu,očekuje se da pokrivena tribina bude puna.

3.minut Živković je donekle kombinovao tim. Nema Ristova, igra Marković.

4.minut Za sada bez konkretnih akcija ali sa 2-3 prekršaja na obe strane. Pirgosi koji su sinoć na sastanku tražili borbenost od svojih igrača, već pevaju.

5.minut Nema prilika

7.minut Prvi aplauz dobio je Emeka za dobar prodor, ali centaršut nije bio precizan.

11.minut Dobra kontra za Spasića ali je zastao kada je trebalo da krene  ka golu.

12.minut Rnić odlično prošao centrirao , ali nikoga nije bilo pred golom.

15.minut Jak pljusak.

21.minut Domaći ofanzivniji, gosti opasni u kontri. Nekoliko napada Spasića, Grkajca, Manića i Emekea bez dobre završnice.

25.minut Gosti dobro organizovani u odbrani, domaći greše u završnici.

26.minut Kontranapad, pobegao Sarac, Bulajić na 25. metara klizećim startom spašava gol.

27.minut Zamenjen Grkajac, ne znamo razlog, možda povreda, ušao je Filiopvić.

28.minut Simić u prilici ali Bulajić brani. Prvi udarac gostiju.

45 minut Emeke sa 3 metra iskosa šutira bek sa gol linije izbacuje loptu u peti korner.

46.minut Konačno trese se mreža gostiju. Rnić odlično prolazi, po ko zna koji put, centrira, a daroviti golgeter Miloš Spasić ,,iz prve,, zakucava u mrežu.

46.minut Goool Miloš Spasić 1:0

Sa tribina se čuje da Živkovic uvede u igru Donalda i Boacija, aludirajući na odluke trenera Zvezde da često standardne igrače čuva na klupi.

Možda će ,,pirotski Boaci,, Denud Ristov ili Arifović koji je poručio da će pobedti u Pirotu ući u nastavku.

47.minut Pojavilo se sunce posle kiše. Da li to simbolično vazi i za Radnički.

48.minut Živanović sa 10 metara šutira, Koc brani.

49.minut U sledećem napadu gosti prete ali preslaba lopta za sigurnog Bulajića.

Najmlađi gledalac!

53.minut Rnić centrira, bek u padu nosi loptu rukom, sudija pokazuje ,,prirodni položaj,,!

60.minut Da li "djavo odneo šalu,, tek gledaoci su bili u pravu. Marjan Živković nije doveo turiste. U igru ulaze Denis Ristov i Vučetic. Kod Radničkog mladi Ivković umesto Živanovica.

63.minut Nema prilika. Ima kartona. Dobili su Sarac i Biorac. Ponovo pljusak.

65.minut Braziliski dribling Emeke centaršut, odbrana gostiju na mestu. Tamo "gospodari" - "naš" Marković.

72.minut  Greška Mančića na centru, kontra gostiju, Arivović sa 16 metara cilja u levi donji ugao. Bulajić je bio ,,kratak,,

72.minut  Goool Arifović 1:1

78.minut Gosti igraju sigurnije ali bez završnice. Umesto Mančića ušao je Željko Dimitrov.

79.minut Pomoćni sudija je pustio Mihajlovića koji se našao u ofsajdu, srećom po domaće nije bilo završnice.

Oblačno je. Sumrak.

Šta nas čeka do kraja?

84.minut Matović centrira Emeke sa 10 metara preko gola.

94.minut Kraj. Penali!

Radnički je POBEDIO BOLJIM IZVODJENJEM PENALA SA 6:5!!!

Matović gooool 6:5 za Radnički

Nije snimljen penal Miloša Spasića koji je postigao gol!

Van Stadiona razgovarali smo jedino sa Marjanom Živkovićem.

Kup Srbije, 16-tina finala Pirot: Radnički – Novi Pazar 6:5

Radnički: Bulajić 8, Matović 7, Nikolić 7, Ćirić 7, Rnić 7, Tolić 7, Živanović 6,(Filipović 7), Mančić 6 (Ivković), Emeke 7, Grkajac 6, (Dimitrov 7), Spasić 8. Rezerve: Ilić, Filipović, D.Petrov, Mijalković, Dimitrov,  Ivković, Petrović .

Igrači utakmice Miloš Spasić  i Ivan Bulajić. Sudije Milan Miotić  Leskovac  9, Dejan Dimitrijević i Vladimir Djuričić.