Govedarica junak Slavije

Fudbaler Slavije savladali sun a svom terenu Slobodu iz Mrkonjić Grada u meču 7. Kola Prve lige Republike Srpske sa 1:0.

Bolje su u meč ušli fudbaleri Slavije. Prvo poluvreme proteklo je u njihovoj apsolutnoj kontroli lopte, ali iz toga su napravili malo prilika.  Nasuprot njih Sloboda praktično nije ozbiljnije ni zapretila golu Ivana Butorovića.

Prvu priliku Slavija je imala preko Nemanje Pušare na samom startu. Poslije prekršaja na nekih 25 metara, Pušara je probao, a lopta je stala na prečki gola Mladena Ilića.

Nije nakon toga dugo bilo prilike, pa su gledaoci uglavnom gledali tvrdu utakmicu na sredini terena. Sve do 35. minute nije bilo prilike, a onda Slavija ima dve odlične šanse. Prvo je Miljan Govedarica napravio pometnju u odbrani, došao do golmana Ilića, šutirao, ali Ilić sjajno nogom izbija loptu u korner.

Nedugo nakon toga Govedarica je u novoj prilici. Nakon kornera Veljovića, sa prve je probao, a lopta prošla kroz gužvu I na kraju završila u gol autu.

I drugo poluvreme Slavija otvara sa prilikama. Igrala se 47. minuta Antić je gurnuo loptu u kazneni prostor, svi su stali zbog ofsajda, i to umalo da kazni Goran Popović utrčavanjem iz drugog plana, no Ilić uspeva nekako da se snađe.

Novu priliku Slavija ima u 52. minutu. Posle jedne odbijene lopte Hasković se namešta, ali šutira pored gola gostiju iz Mrkonjić Grada.

Dve minute kasnije Sloboda ima prvu polupriliku na meču. Iz slobodnog udarca je centrirao Želimir Đukarić, no pravovremenom intervencijom Butorović uspeva da izboksuje tu loptu.

Mogla je Slavija do vođstva minutu kasnije. Miljan Govedarica je izbacio trojicu čuvara uz aut liniju I krenuo prema golu Ilića. U želji da odigra povratnu loptu Ognjen Jekić uspeva da ukliže i zaustavi loptu. Tražili su domaći penal, smatrajući da je Jekić rukom u padu zaustavio loptu, no Luka Bilbija je samo odmahnuo rukom.

I što nisu uradili tada jesu u 59. minutu. Nemanja Pušara je sa leve strane centrirao za Miljana Govedaricu, a ovaj glavom uspeo da pogodi suprotnu stativu Ilićevog gola za vođstvo Sokolova.

Taj gol dao je dodatna krila “Sokolovima” I odmah u 61. minutu imaju novu veliku šansu. Borislav Cicović je ostavio loptu za kapitena Nemanju Pušaru koji sa 13-14 metara šutira pored gola.

Nakon Slavijinih prilika usledila je jedna gostiju. Najbolja na utakmici. Želimir Đukarić je sa leve strane ubacio loptu u kazneni prostor, lopta stigla do Aleksandra Malbašića koji šutira iz prve, ali tik pored gola. Nakon te šanse stigla je još jedna za Slobodu. Ponovo nakon centaršuta sa strane, što je očigledno gostima bila I jedina šansa da postignu pogodak danas. Sada je centrirao Siniša Lazendić,  a Srđan Malinović glavom šutirao preko gola.

Uspela je Slavija nakon toga da primiri situacija na terenu, i uvede meč u mirnu luku. Tek u finišu, Borislav Cicović ima priliku kada je sa beka ušao u sredinu I šutirao, no pored gola, tako da je do kraja ostalo 1:0 za Sokolove, što je njihova druga pobeda u sezoni.

SLAVIJA – SLOBODA MG  1:0 (0:0)