Fenomenalni Krajinović u finalu Mastersa u Parizu

Srpski teniser, Filip Krajinović, pobjedom nad Džonom Iznerom od 2:1 (6:4, 6:7, 7:6) ostvario je rezultat karijere, plasmanom u finale Mastersa u Parizu.

Na početku godine bio je 254. na ATP listi, u maju 294, a u ponedeljak će biti u prvih 40. Bajka u Parizu za Filipa Krajinovića i dalje traje. Filipov protivniku u polufinalu bio je Amerikanac Izner, poznat po sjajnom servisu. Na samom početku meča srpski teniser je odbranio dvije brejk lopte, da bi u petom gemu oduzeo servis gem Amerikancu i do kraja to sigurno čuvao za vođstvo od 1:0. U drugom setu nijedan teniser nije imao šansi da napravi brejk, a tome je veoma blizu bio Krajinović u devetom gemu, kada je kod 30:30 promašio čist zicer i set je otišao u taj-brejk. Tu je Izner dominirao i osvojio ga sa 7:2. Američki teniser kod rezultata 4:4 u trećem setu stiže do brejka, ali Krajinović sjajno servira i odluka o finalisti je pala u taj-brejku. Poveo je Izner sa 3:0, no Filip pravi seriju 5:1, zatim još jedan mini-brejk i na kraju stiže do velike pobjede, koju je njegov trener proslavio skidanjem majice.

Krajinović je tako stigao od kvalifikacija za finala Masters turnira, a tu čeka boljeg  iz duela Beneto – Sok.