Radnik platio ceh za poraze Mladosti

Košarkaši mrkonjićke Mladosti, tek u čevrtom kolu Premjer lige BiH zabilježili su prvu pobjedu. Svla dali su ekipu Radnika iz Bjeljine 81:57.Mrkonjićani imaju skor jednu pobjedu i tri poraza, a Bjeljinci dvije pobjede i dva poraza

Pobjeda košarkaša Mladosti je zaslužena, jer su tokom cijelog meča imali prednost.U  24 minutu i plus 29 poena.Mrkonjićani su sjajno otvorili utakmicu u petom minutu vodili 11:0, kada gosti postžu svoje prve pone.

U druge četvrtine bolja igra gostiju, koji su u 16 minutu vodstvo Mladosti smanjuju na sedam poena razlike(32:25).Međutim, to je bilo sve što su košarkaši Radnika uspijeli da urade u ovom meču.Košarkaši Mladosti agresivnom igrom i dominacijom pod košem rutinski su utakmicu priveli kraju i zabilježili važnu pobjedu.

Trener Mladosti Goran Sldojević zadovoljan je igrom i pobjedo svoje ekipe.

-Zasluženo smo pobjedili.To je za nas veoma važna pobjeda.Tokom sedmice vrijedno smo radili i dobro se priprelili za utakmicu.Meč smo dobro otvorili i osim perioda polovinom druge četvrtine, kada su nam se gosti približili na sema poena razlike igralli smo dobro.Pred nama su teška dva gostovanja ekipi Bošnjaka i Studenta.Nadam se povoljnom rezultatu i u tim mečevima-optimista je Sladojević.

Trener gostiju Branislav Vicentić razočaran je igrom svoje ekipe i visokim porazom.

-Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi.Očajno smo otvorili utakmcu.Očekivao sam bolju igru u drugom poluvremenu, ali nije išlo.Pred nama je period teških utakmica i moramo vrijedno raditi kako bi uspijeli upisati još koju pobjedu- rekao je Vicentić.

U domaćem sastavu Stefan Mijović postigao je 23, a kod gostiju sa 18 poena nejefikasniji bio Nemanja Pavlović.