Fočaci bućnuli u Trebišnjiicu

U 5. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci za muškarce KK „Leotar“ je na svom terenu pobijedio KK „Sutjesku“ iz Foče rezultatom 78:56 ( 31:6, 20:11, 19:18, 8:21).

Ovom pobjedom Trebinjci su nastavili niz pobjeda i nakon pet kola nalaze se na prvom mjestu bez poraza.

U večerašnjoj utakmici od početka se nazirao pobjednik i samo je bilo pitanje sa koliko će razlike Leo slaviti.

Nakon pet minuta na semaforu je pisalo 13:2, a nakon prve četvrtine 31:6. Gosti su za prvih deset minuta ubacili samo šest koševa.

Njihovo „mučenje“ nastavilo se i u drugoj četvrtini koju domaći dobijaju sa 20:11 i na odmor se otišlo sa 51:17, to jest plus 34 za domaće.

Moramo istaći neke statističke podatke nakon 20 minuta jer sve je bilo u korist domaćina.

Leotar je imao u šutu za dva poena 56%, za tri poena 67%, i imali su 26 skokova, a gosti su imali 35% za dva poena, 6% za tri poena i ukupno 15 skokova. Zato i ne čudi tolika razlika.

U trećoj četvrtini bilo je i 38 koševa razlike – 70:32.

U posljednjoj četvrtini gosti su smanjili veliku razliku na podnošljivih minus 22 jer su ovu četvrtinu dobili u svoju korist – 8:21. Tada je trener Dražen Šegrt dao priliku svim igračima da izađu na parket sportske dvorane „Miloš Mrdić“.

Ova utakmica je bila idealna prilika za domaćeg trenera da pruži šansu igračima kojima je prosjek 17 godina. Prva petorka je nakon 10 minuta odradila posao i bili su kolegijalni da pruže šansu svojim drugarima.

„Duga je liga i svaki minut koji mladi igrač provede u igri puno će nam značiti u nekim jačim utakmicama koje nas čekaju, trebaju nam razigrani igrači i zadovoljan sam“, rekao je Šegrt i dodao da je ovaj rezultat iznad svih klupskih očekivanja,piše trebinjelive.info

KK „Leotar“: Bokić 4, Raičević 13, Kraljević 2, Tunguz 9, S. Vuković 4, Zelenović, Milešić 6, Radmilović 13, Milanović, Milidragović 3, Fimić 7, Šakotić 17. Trener: Dražen Šegrt.

KK „Sutjeska“: M. Radović, D. Drakul, S. Ivanović 17, Šolaja 3, Obrenović 2, Kapuran. B. Vuković 2, Mrković 15, S. Radović 1, Živanović 6, P. Drakul 8, B. Radović 2. Trener: Milenko Ivanović.

U sljedećem kolu Leotar gostuje u Ugljeviku gdje ga dočekuje OKK „Rudar 2015“.

Leotar - Sutjeska / FOTO: TrebinjeLive