Brčaci poraženi kod šampiona

Prvi susret osmog kola Premijer lige BiH u futsalu između Mostar SG Staklorada i Brčko Zdravlja pripao je domaćem timu rezultatom 6:3.

U zanimljivom prvom polurvemenu gosti su u ranoj fazi stekli za njih značajnih 2:0, da bi domaći igrači potom za šest minuta uspjeli preokrenuti. Dvostruki strijelac za Brčko bio je Semir Hodžić, dok su za Mostar SG redom pogađali Bošković, Vesić i Aladžić.

Marijo Aladžić je u 25. minuti postigao gol za 4:2, da bi sjajnu akciju domaćina u gol za 5:2 u 28. minuti pretvorio Saša Babić. Pet minuta prije kraja Sead Buljubašić nije realizovao penal za goste, šutiravši pored gola. U samom finišu Vladan Vesić je atraktivnim pogotkom povisio na 6:2, da bi Kahvedžić autogolom postavio konačnih 6:3.

Bio je ovo osmi uzastopni trijumf FC Mostar SG kojim je ostao na čelu tabele.

Mostar SG Staklorad – Brčko Zdravlje 6:3

Dvorana USRC Midhat Hujdur – Hujka u Mostaru. Gledalaca: 300. Sudija: Alem Bajrović (Sarajevo). Pomoćnici: Almedin Berilo (Sarajevo) i Dušan Berak (Trebinje). Strijelci: 0:1 S.Hodžić (7), 0:2 S.Hodžić (8), 1:2 Bošković (9), 2:2 Vesić (14.), 3:2 Aladžić (15), 4:2 Aladžić (25), 5:2 Babić (28), 6:2 Vesić (38), 6:3 Kahvedžić - augogol (39).

Mostar SG Staklorad: Sesar, Aladžić, De Souza, Bošković, Babić, Radin, Pavlović, Memić, Vesić, Kahvedžić, Gosto, Džemić i Šikalo.

Brčko Zdravlje: Aleksić, Mirić, Ćulum, Buljubašić, Tanasković, Bahor, Milaković, Đuričić, S. Hodžić, Savić, Dodić, E. Hodžić i Tomić.

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar